I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszym kościele o godz. 12:30 Msza św. z asystą wojskową, po Mszy św. na Placu Wolności Apel Pamięci.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18:15.
 3. Jutro o godz. 17:00 wypominki, a o godz. 18:00 Msza św. wspominkowa za naszych zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów.
 4. W środę 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym pasterzu Ks. Kardynale Kazimierzu Nyczu.
 5. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób już pełnoletnich rozpocznie się w środę 4 marca o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania do służby Bożej w Kościele. Natomiast o godz. 20:00 na wspólnej modlitwie w ciszy spotkają się w naszym kościele kapłani z dekanatów naszego rejonu. We wszystkie czwartki marca księża Archidiecezji w ten właśnie sposób pragną przygotować się duchowo do beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do tego, aby towarzyszyć obecnością i modlitwą swoim pasterzom.
 7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16:00, a na Mszę św. o godz. 16:30. (Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.) Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18:15.
 8. Spotkanie Róży Różańcowej Rodziców w sali na plebanii w piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. W pierwsze piątki miesiąca kapłani odwiedzają chorych mieszkających w naszej parafii. Warto zatroszczyć się w Wielkim Poście o dostęp do sakramentów świętych dla swoich bliskich, którzy z racji wieku lub choroby nie mogą udać się do kościoła.
 10. W sobotę po Mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 11. Bielanki zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11:00 do sali na plebanii.
 12. Okres Wielkiego Postu jest czasem szczególnego praktykowania miłości bliźniego i jałmużny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w parafialny wolontariat CARITAS. Na Wielki Post zaplanowane zostały akcje pomocowe, o których informować będziemy w kolejne niedziele. Zainteresowanych włączeniem się w posługę miłosierdzia w naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza lub Ks. Pawła Komara.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszym kiosku parafialnym. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Różaniec.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  śp. Jadwiga Szydłowska
  śp. Ryszard Kacprzak
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…