III NIEDZIELA ADWENTU

 1. W sobotę 22 grudnia od godz. 9.00 będzie możliwość spowiedzi i Komunii św. dla chorych i starszych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Prosimy zgłaszać takie osoby do zakrystii lub kancelarii.
 2. Spotkanie wspólnoty małżeństw w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem harcerze z 17 Szczepu Drużyn Harcerskich „Brzask” zapraszają na „Kiermasz Świąteczny”.
 4. Prosimy wszystkich, którzy włączyli się w dzieło pomocy dzieciom z ubogich rodzin „I ty możesz zostać św. Mikołajem”, a nie przynieśli jeszcze świątecznych paczek o dostarczenie ich do zakrystii.
 5. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2916 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza wszystkich mieszkańców na wigilię miejską, która odbędzie się na Grójeckim Rynku w niedzielę 23 grudnia o godz. 13.45. Szczegółowy program wigilii jest na plakatach przed kościołem.
 7. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Grójca na Misterium Narodzenia Pańskiego pod hasłem „Przyjmij miłość Chrystusa”, które odbędzie się 19 grudnia o godzinie 19 w hali sportowej Spartakus.
 8. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 9. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 10. Polecamy zakup tygodników katolickich. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z najpiękniejszymi kolędami.
 11. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Poniedziałek 17.12 od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa 1 – 2 księży
  ul. Klonowa – 1 ksiądz
  Wtorek 18.12 od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa 3 – 2 księży
  ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa, ul. Topolowa, ul. Jarzębinowa – 1 ksiądz
  Środa 19.12 od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa 28 – 2 księży
  ul. Orzechowa, ul. Dębowa – 1 ksiądz
  Kolęda po świętach
  Piątek 28.12 od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa – 2 księży
  ul. Polna 5 – 1 ksiądz
  ul. Polna 5a – 1 ksiądz
  Sobotę 29.12 od godz. 9.00
  Słomczyn – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 29 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Słomczyna. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Henryka Zielińska,
  - śp. Dominik Glapiński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….