Ewa Sujecka

Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku grupa naszych parafian wraz z ks. prałatem Zbigniewem Sucheckim wspólnie pielgrzymowała. Tym razem celem naszej pielgrzymki była Ziemia Święta, nazywana często Piątą Ewangelią oraz Jordania.

  • DSC_0906
  • DSC_1500
  • DSC_9670

W sobotę 10 sierpnia w parafii św. Mikołaja w Grójcu odbyła się uroczystość sześćdziesięciolecia kapłaństwa ks. prałata Jerzego Sikorowskiego. Dostojny Jubilat przewodniczył uroczystej Mszy świętej dziękczynnej. Homilię wygłosił ks. prałat Zbigniew Suchecki, który do niedawna był proboszczem parafii św. Mikołaja i dziekanem dekanatu grójeckiego.

  • CSC_0153

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Zbigniewa Stefaniaka. Decyzją księdza kardynała Kazimierza Nycza ks. Zbigniew został mianowany nowym proboszczem naszej parafii.

  • 66055467_1136032373258219_1897724290350972928_n

Ksiądz Zbigniew pełnił do tej pory funkcję kapelana Lotniska Chopina w Warszawie.

Polecamy księdza proboszcza opiece Pana Boga i Matki Najświętszej. Niech Duch Święty inspiruje do mądrych działań w Parafii.

My zapewniamy o modlitwie, pomocy i wsparciu. Szczęść Boże.

 „Nie przyszedłem Pana nawracać (…) po prostu usiądę przy Panu i zwierzę mój sekret, że ja ksiądz wierzę Panu Bogu jak dziecko”

Powołanie to jest spotkanie pragnienia Boga i pragnień każdego człowieka. Powołanie to nie przywilej – to odpowiedzialność i obowiązek. O powołanie trzeba dbać jak o dziecko, żeby się nie zaziębiło, nie spadło z roweru, nie rozbiło się, nie uciekło.

Powołanie to głos, który przychodzi. Nikt nie powołuje się sam. Bóg powołuje, by służyć tym, których człowiek odrzucił.
Ty, Księże, wiesz czym jest powołanie, bo dawałeś temu świadectwo przez pięć lat naszego z Tobą wędrowania.

Dlatego my, parafianie, przed Twoim Kapłaństwem chylimy głowy. Będzie nam brakowało Twojego poczucia humoru, Twojego dowcipu, Twoich kazań, katechez, pracowitości, oddania, zaangażowania w życie parafii.

Drogi Księże Proboszczu! Mamy nadzieję, że będzie nas Ksiądz dobrze wspominał. Dziękujemy za serce, jakie nam okazywałeś, wyrażamy ogromną wdzięczność za opiekę i troskę o parafię, za cały trud włożony w budowanie Kościoła , jednoczenie nas, parafian, Twoje bycie między nami, głoszenie Słowa Bożego, a dla wielu spośród nas służenie dobrą radą i wsparciem.

Dziękujemy za dobro, którym nas obdarowałeś, udział i organizowanie pielgrzymek do miejsc świętych oraz comiesięczne katechezy, które tak wiele wniosły w rozwój naszej wiedzy religijnej i rozwijały duchowo.

Ogarniając Cię wdzięcznym sercem, życzymy, aby każdą chwilę Twojego życia odmierzał zegar szczęścia, a piękne dni sączyły się leniwie. Bez pośpiechu. A złe niech giną w mroku zapomnienia.

Kilka wspomnień:

  • 001DSC_5362

Drodzy Parafianie,

Decyzją Metropolity Warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza zostałem mianowany z dniem 30 czerwca 2019 roku proboszczem parafii św. Wojciecha w Warszawie po pięciu latach pełnienia funkcji proboszcza w parafii św. Mikołaja w Grójcu. Wspominam także wcześniejsze trzy lata mojej posługi w tej parafii jako wikariusza i dzięki temu mogę powiedzieć, że znaczna część mojego życia była związana z Grójcem, tutejszymi mieszkańcami i parafianami. Dziękuję wszystkim za życzliwość i serdeczność, jakiej doświadczyłem tutaj. Dla każdego księdza, którego powołanie łączy się z posłuszeństwem wobec decyzji biskupa, bardzo ważne jest wsparcie i otwartość wspólnoty parafialnej. Mam nadzieję, że nie zawiodłem Waszego zaufania, a moje działania związane z administracją parafią, pozwoliły również poprawić stan świątyni i jej otoczenia.

Dziękuję Bogu za Jego prowadzenie w życiu i na wszelkie powierzone mi zadania patrzę w kategorii powołania i daru. Wspólnota parafialna jest silna, jeśli stanowi rodzinę osób zaangażowanych, pełnych wiary w Opatrzność Boga i potrafiących właściwie odczytywać potrzeby i zadania.

Drodzy moi Parafianie oraz wszyscy, którzy przyjęliście mnie z życzliwym sercem, powierzam się Waszej pamięci i modlitwie oraz zapewniam, że również będę pamiętał o Was w modlitwie.

Ks. Zbigniew Suchecki