DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są
  na misje. Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, w niedziele o 18:30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.
 3. Dziś w kościołach przeprowadzane jest badanie praktyk religijnych, czyli liczenie wiernych obecnych na Mszy św. niedzielnej. W 2017 roku
  w niedzielnej Mszy św. uczestniczyło średnio 38,3 % polskich katolików. W dziesięciu tysiącach trzystu dziewięćdziesięciu dwóch parafiach w Polsce
  co niedzielę Msze św. odprawia dwadzieścia jeden tysięcy księży.
 4. Zbliża się Dzień Zaduszny. Można, zatem zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 17:00 czytamy imiona zmarłych, natomiast o godz. 18:00 odprawiana jest za nich Msza św.. W wypominkach jednorazowych od 1 do 8 listopada o godz. 17:30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona naszych zmarłych.
 5. Przy okazji porządkowania grobów sowich bliskich warto zainteresować się, czy uregulowana została opłata cmentarna, którą zgodnie z prawem państwowym i kościelnym co 20 lat uiszcza się od każdego grobu na pokrycie kosztów funkcjonowania cmentarza. Dla przykładu: od początku roku sam tylko wywóz śmieci kosztował parafię już ponad pięćdziesiąt cztery tysiące złotych! Opłatę regulować można w kancelarii parafialnej.
 6. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Worowskiej 1B. Dziękujemy za jabłka z Mieczysławówki i Grudzkowoli Nowej.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy O. Pio w sali na plebanii.
 8. Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19:00 w kościele.
 9. W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie Koła Żywego Różańca w sali na plebanii.
 10. W ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego podczas zbiórki do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin zebraliśmy 4360 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 11. Wczoraj Ks. Kardynał Kazimierz Nycz z okazji 50-lecia kursu lektorskiego w Archidiecezji Warszawskiej promował 200 nowych lektorów. Było wśród nich 4 naszych ministrantów. Gratulujemy im i życzymy gorliwości i wytrwałości w służbie Bożej.
 12. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym ważne ostrzeżenie dla rodziców o zagrożeniu, jakie stanowi dla młodych łatwa dostępność pornografii w Internecie, w Niedzieli o pracy ewangelizacyjnej tysiąca dziewięciuset trzech polskich misjonarzy i misjonarek rozsianych
  po całym świecie, w Idziemy o systemie Pegasus, czyli najnowszych metodach szpiegowskich.
 13. W liturgii tego tygodnia:
  - we wtorek św. Jan Pawła II
 14. W minionym tygodniu zmarł
  śp. Ks. infułat Stanisław Rawski, w latach 1966-1968 wikariusz naszej parafii.
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli stypendia dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary!
 2. Dziś o godz. 18:30 różaniec z procesją fatimską. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej, różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 3. W zakrystii i w kancelarii można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2020. Zachęcamy do podtrzymywania katolickiej tradycji ofiarowania Mszy św. zwłaszcza za swoich zmarłych.
 4. Zbliża się Dzień Zaduszny. Można zatem zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. Już w Starym Testamencie w 2 Księdze Machabejskiej znajdujemy pochwałę modlitwy przebłagalnej za zmarłych, której przykład dał Juda Machabeusz. Nawiązując do tej tradycji w wypominkach rocznych
  w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 czytamy imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest za nich Msza św..
  W wypominkach jednorazowych od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona naszych zmarłych.
 5. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Worowskiej 1B. W imieniu kleryków dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
 6. W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ten cel.
 7. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19:30
 8. Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę ikon autorstwa Ks. Stanisława Drąga. Otwarcie – 18 października o godz.18:00.
 9. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym o tym, jakie podatki na rzecz państwa płaci w Polsce Kościół i duchowni,
  w Niedzieli o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, w Idziemy katecheza O. prof. Jacka Salija na temat prymatu i nieomylności papieża.
 10. W liturgii tego tygodnia:
  - we wtorek św. Teresy z Avila
  - w środę św. Jadwigi Śląskiej
  - w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego
  - w piątek św. Łukasza Ewangelisty
  - w sobotę bł. Jerzego Popiełuszki
 11. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  śp. Andrzej Marek Makowski
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 12. W dniu wyborów parlamentarnych pomódlmy się za naszą Ojczyznę modlitwą Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi:

  Boże, Rządco i Panie narodów,
  z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
  a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
  błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
  chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
  a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

  Wszechmogący wieczny Boże,
  spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
  i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
  byśmy jej i ludowi Twemu,
  swoich pożytków zapomniawszy,
  mogli służyć uczciwie.

  Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
  rządy kraju naszego sprawujące,
  by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
  mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
  Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś I niedziela miesiąca po Mszy św. o 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
 2. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się co niedzielę w sali w domu katechetycznym o godz. 18:00.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy
  do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. Za tydzień 13 października przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli stypendia dla młodzieży.
 5. We wtorek o 17:00 modlitwa wspominkowa z różańcem dla dzieci, o 18:00 Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach, następnie różaniec
  i nabożeństwo do św. O. Pio.
 6. W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. Zachęcamy do przypomnienia sobie zasad Katolickiej Nauki Społecznej dotyczących odpowiedzialności katolików za życie polityczne poprzez lekturę Słowa Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi 2019. Tekst dostępny pod chórem i w gablotkach.
 8. Niedawno w naszej parafii zawiązała się grupa akademicka. Zapraszamy studentów i „poststudentów” od 19 do 35 roku życia na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie grupy studenckiej przy duszpasterstwie MAGIS Tematem spotkań będzie: "Chrześcijański Mount Everest - czyli Msza Święta". Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 20.00. Więcej informacji u Księdza Pawła Komara.
 9. Zapraszamy chętnych do śpiewania i grania w scholi młodzieżowej! Propozycja skierowana jest do nastolatków aż po młodzież do 35 roku życia. Próby odbywają się o godz. 9.00 w soboty (oprócz II soboty miesiąca) w sali pod plebanią. Instrumentaliści mile widziani.
 10. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i modlitwy w ciszy w czasie naszej codziennej porannej adoracji po Mszy o 6:30.
 11. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym św. S. Faustyna Kowalska widziana oczami bł. Ks. Michała Sopoćki, w Niedzieli o sile modlitwy różańcowej, w Idziemy Ks. prof. Kowalczyk przypomina nauczanie Jana Pawła II na temat zagrożeń płynących z ideologii LGBT. Do nabycia jest także najnowszy wywiad książkowy z Kard. Robertem Sarahem, prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów pt. Wieczór się zbliża i dzień się już chyli. Kardynał pisze we wstępie: „Ta książka to krzyk mojej duszy! To krzyk miłości do Boga i do moich braci. Wam, chrześcijanom, jestem winien jedyną prawdę, która zbawia. Kościół obumiera, gdyż pasterze boją się mówić w pełnej prawdzie i jasności. Boimy się mediów, boimy się opinii, boimy się naszych własnych braci! Dobry pasterz oddaje życie za owce..”
 12. W liturgii tego tygodnia:
  - w poniedziałek NMP Różańcowej
  - w piątek św. Jana XXIII, papieża
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Kazimiera Malinowska
  śp. Stanisław Łyszczyński
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś o godz. 15:00 poświęcenie odnowionej kapliczki w Załączu.
 2. Za tydzień I niedziela miesiąca; po Mszy św. o 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
 3. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w kolejne niedziele w sali w domu katechetycznym o godz. 18:00.
 4. Od wtorku 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 7. W pierwsze piątki miesiąca kapłani odwiedzają chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 8. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. W sobotę zapraszamy uczestników parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii na spotkanie popielgrzymkowe. Msza św. o godz. 16.00. Po Mszy św. druga część spotkania w domu katechetycznym.
 10. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i modlitwy w ciszy w czasie naszej codziennej porannej adoracji po Mszy św. o 6:30.
 11. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym margaretki czyli o potrzebie modlitwy za kapłanów, w Niedzieli o 33 dniach pontyfikatu Jan Pawła I, w Idziemy o Nowennie Pompejańskiej. Zachęcamy do nabywania.
 12. W liturgii tego tygodnia:
  - w poniedziałek św. Hieronima,
  - we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  - w środę św. Aniołów Stróżów,
  - w piątek św. Franciszka z Asyżu,
  - w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Jerzy Owczarek
  śp. Jan Sztyk
  śp. Henryka Porczyńska
  śp. Marianna Kołecka
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwają obchody 600-lecia Grójca. Wczoraj Mszę św. jubileuszową w naszym kościele odprawił w zastępstwie Kard. K. Nycza biskup pomocniczy archidiecezji Piotr Jarecki. Na sesji Rady Miasta honorowym medalem za zasługi dla Grójca odznaczony został Ks. Kan. Zbigniew Suchecki.
 2. Jutro o godz. 18:00 Ks. Bp Michał Janocha, biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania 99 kandydatom, uczniom pierwszych klas szkół ponadpodstawowych. Będziemy modlić się, aby Duch Święty umocnił ich wiarę.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. w środę 25 września o 19:00 w kościele.
 4. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w czwartek o 19:30.
 5. We wtorek po Mszy św. o 18:00 spotkanie grupy modlitewnej św. O. Pio. w sali na plebanii.
 6. Członkowie Żywego Różańca gromadzą się w kościele w piątek po Mszy św. wieczornej, na której modlić się będziemy – jak co miesiąc – o beatyfikację sługi Bożego Ks. Piotra Skargi.
 7. W sobotę wieczorem Msza o beatyfikację Prymasa Wyszyńskiego.
 8. Dziś rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Spotkanie w sali na plebanii o godz. 18:00. Cykl przygotowania obejmuje 10 katechez, które odbywać się będą
  w kolejne niedziele o tej samej godzinie.
 9. Przypominamy, że dzień dyżuru proboszcza parafii w kancelarii został zmieniony z wtorku na czwartek.
 10. W przyszłą niedzielę 29.09.o godz. 15:00 poświęcenie odnowionej kapliczki w Załączu.
 11. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i modlitwy osobistej w czasie naszej codziennej porannej adoracji po Mszy o 6:30.
 12. Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu organizuje II Pieszą Pielgrzymkę Środowisk Osób Niepełnosprawnych do Matki Bożej w Lewiczynie. Rozpoczęcie pielgrzymki 27 września o 8:45 pod szkołą przy ul. Polnej 17.
 13. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym o krwi, która się burzy czyli o Cudzie św. Januarego w Neapolu, w Niedzieli o sile sakramentu małżeństwa. Zachęcamy do nabywania.
 14. W liturgii tego tygodnia:
  - w poniedziałek św. O. Pio,
  - w środę św. Władysława z Gielniowa,
  - w piątek św. Wincentego à Paulo,
  - w sobotę św. Wacława.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Zdzisław Włodarczyk
  śp. Jadwiga Dudzińska
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…