NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Zapraszamy na Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Przez dziewięć kolejnych dni od Wielkiego Piątku modlimy się przed Mszą św. wieczorną odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w poniedziałek wielkanocny przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 4. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na ostatnie spotkanie przed uroczystością Komunii Świętej, we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 w sali na plebanii. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 7. W najbliższy piątek ze względu na oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 będzie rozdanie nagród dla dzieci, które brały udział w Biblijnej Akademii Najmłodszych.
 10. Zachęcamy do zakupu świątecznych numerów tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 11. W Święta Wielkiej Nocy pochylamy się nad tym, co w życiu człowieka jest najważniejsze. Nie ma większej obietnicy niż Zmartwychwstanie, odkupienie i życie wieczne. Niech Świąteczne dni pozwolą Państwu odkrywać na nowo nadzieję, która płynie z pustego grobu, a radość i szczęście na zawsze zagoszczą w Państwa domach.

NIEDZIELA PALMOWA

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. rano o godz. 6.30 i 7.30 wieczorem o godz. 18.00. Spowiadamy do środy włącznie podczas każdej Mszy św.
 2. Plan Liturgii Triduum Paschalnego
  WIELKI CZWARTEK
  - Rano tylko w katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma – odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, poświęcenie świętych olejów krzyżma i chorych.
  - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00.
  - Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
  WIELKI PIĄTEK
  - Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej.
  - O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.
  - Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 22.00.
  - W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY – nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
  WIELKA SOBOTA
  - Jest to dzień adoracji, ciszy i modlitwy. Chrystus jest złożony w grobie.
  - O godz. 20.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ – poświęcenie ognia, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  - Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  - Po Liturgii rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  - Młodzież z naszej parafii zaprasza na wspólne modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. godz. 23.00.
  - Od godz. 8.00 do godz. 16.00 błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  - O godz. 6.00 Rezurekcja.
  - Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11, 12.30, 17 i 19.
  - Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
  - Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
 3.  Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIV Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 5. W środę zapraszamy na „Noc Konfesjonałów” od godz. 17 do 22 będzie możliwość spowiedzi. Prosimy skorzystajmy z tej ostatniej szansy przed świętami, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi.
 6. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 7. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od poniedziałku do środy włącznie.
 8. W Wielki Piątek 19 kwietnia od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 16.00 w miejscowościach poza Grójcem od godz. 9.00.
 10. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepiku można nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.
 11. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielnego” i „Niedzielę” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o trzech świętych dniach Triduum Paschalnego. Natomiast w „Niedzieli” m.in. o cierpiącym kościele w Syrii.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Krystyna Pietrzak,
  - śp. Mirosław Kaczor.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie, będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym są głoszone na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna w środę, przed południem podczas każdej Mszy św., a wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i spowiedzi.
 3. Od jutra do środy będą rekolekcje szkolne dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego, a od środy do piątku włącznie dla dzieci ze Szkół Podstawowych Nr 2 i Nr 3. Pamiętajmy o modlitwie w intencji dzieci i młodzieży uczestniczących w rekolekcjach, a rodziców prosimy o zapewnienie pełnego udziału swoim dzieciom w tych wyjątkowych lekcjach.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po wieczornej Mszy św. Temat katechezy: „Czy ja naprawdę wierzę w życie wieczne”.
 5. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.15, natomiast zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Grójca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy naszym kościele, a zakończymy w kościele Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę przed Niedzielą Palmową 13 kwietnia, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach. Wyjazd młodzieży z naszej parafii jest o godz. 8.45.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm.
 8. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIV Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 9. W Wielki Piątek 19 kwietnia od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie za naszym pośrednictwem, ogłasza nabór kandydatów na Rodziny Zastępcze. Szczegółowe informację możemy znaleźć w gablocie przed kościołem.
 11. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepiku można nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.
 13. Wychodząc z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 14. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta DVD z filmem: „Ignacy Loyola żołnierz – grzesznik - święty”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
 15. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Dariusz Marek.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 2. We wtorek 2 kwietnia będziemy obchodzić 14 rocznicę odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebanii.
 8. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 6 kwietnia o godz. 17.00. Spotkanie będzie w kościele.
 9. Za tydzień niedzielę 7 kwietnia pragniemy zaprosić na Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Bazyli Cendrowicz, paulin posługujący w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Toruniu. Prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.
 10. Zapraszamy wszystkim wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIV Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę 7 kwietnia pod hasłem „Tato to ja”. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 11. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 12. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepiku można nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.
 13. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 14. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączony bezpłatny dodatek zatytułowany „Ziołowa apteczka na wiosnę”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o antykatolickiej kampanii pod pretekstem walki z nadużyciami.
 15. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Krystyna Kurowska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 2. Od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje szkolne dla młodzieży Gimnazjum, 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Rekolekcje poprowadzą klerycy z Warszawskiego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży uczestniczących w rekolekcjach, a rodziców prosimy o zapewnienie pełnego udziału swoim dzieciom w tych wyjątkowych lekcjach.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Adorację Krzyża, przygotowaną przez młodzież z duszpasterstwa naszej parafii.
 6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 7. W najbliższą sobotę 30 marca o godz. 16.00 będzie odbiór strojów dla dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej. Dotyczy to osób, które zgłosiły poprawki lub złożyły dodatkowe zamówienie.
 8. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 9. W ubiegłą niedzielę w czasie zbiórki do puszek w ramach pomocy dla misjonarzy, zebraliśmy 3490 zł. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.
 10. Dziękujemy mieszkańcom Grudzkowoli za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mieszkańcy przekazali na ten cel 250 zł.
 11. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Polakach, którzy ratowali Żydów zatytułowany: „Śmierć za chleb powszedni”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Dniu Świętości Życia.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Mirosława Kot,
  - śp. Ewelina Parakowska,
  - śp. Ryszard Kępka.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….