UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj duszpasterstwo młodzieżowe MAGIS serdecznie zaprasza do kawiarenki na palcu przed kościołem. Czekać tam będą różnego rodzaju ciasta i owoce, nie zabraknie czegoś na ochłodę. Kawiarenka zacznie działać po Mszy Św. o godz.9.30, a zostanie zamknięta po Mszy Św. o godz. 19.00.
 2. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 z naszego kościoła wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele Miłosierdzia Bożego. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. Nie będzie Mszy 12.30.
 4. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dyrekcję szkół, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów na Mszę św. w środę 19 czerwca o godz. 8.00.
 6. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebanii. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 7. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 14 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym po każdej Mszy św.
 8. Rodziców uczniów z klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 23 września br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą Paszportu, na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 10. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o ciemnej stronie Internetu. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Burka krzyż i śmierć”, o codziennym życiu Nawal, chrześcijanki mieszkającej w Arabii Saudyjskiej.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego,
  - w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  - w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 12. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Kaźmierska,
  - śp. Przemysław Gorzkowski,
  - śp. Zbigniew Rączkowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny i zarazem czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek o godz. 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 4. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Jaki sens mają objawienia maryjne?
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 6. W sobotę o godz. 9.30 w kościele Miłosierdzia Bożego, będzie próba dla bielanek oraz wszystkich chętnych dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało.
 7. W przyszłą niedzielę duszpasterstwo młodzieżowe MAGIS serdecznie zaprasza do kawiarenki na palcu przed kościołem. Czekać tam będą różnego rodzaju ciasta i owoce, nie zabraknie czegoś na ochłodę. Kawiarenka zacznie działać po Mszy Św. o godz.9.30, a zostanie zamknięta po Mszy Św. o godz. 19.00
 8. Rodziców uczniów z klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania 23 września br. zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00
 9. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zebraliśmy 1884 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w przyszłą niedzielę 16 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą Paszportu, na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 11. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest płyta z pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. W „Niedzieli” m.in. przeczytamy o działalności Caritas Polska.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
  - we wtorek wspomnienie św. Barnaby,
  - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Zbigniew Maziński,
  - śp. Jacenty Majcher,
  - śp. Ryszard Idzikowski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”. W całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz dokończenia budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Również dzisiaj o godz. 19.00 będzie Msza św. prymicyjna ks. Tomasza Barańskiego. Ks. Tomasz jako kleryk w 2017 roku odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 4. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 6. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. We wtorek 4 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, J.E. Ks. bp. Rafał Markowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z trzecich klas gimnazjum. Spowiedź dla młodzieży i świadków bierzmowania w poniedziałek od godz. 17.00.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.30.
 10. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres komunii wielkanocnej. Przypominamy tym wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli komunii w czasie wielkanocnym, aby wykorzystali ten ostatni tydzień.
 11. Informacja dla wyjeżdżających na pielgrzymkę autokarową do Sulejowa, wyjazd jest w najbliższą sobotę o godz. 7.00.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Bonifacego,
  - w sobotę wspomnienie św. Jadwigi.
 13. Wychodząc z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 14. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest specjalny dodatek, poświęcony pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny w 1979 roku. W „Niedzieli” m.in. przeczytamy o niezwykłych święceniach kapłańskich na sali oddziału onkologicznego
 15. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Dariusz Zakrzewski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę komunii świętej za dar ołtarza. Rodzice zakupili podstawkę pod mszał.
 2. Jutro o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Mieszkańców Maciejowic zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na tzw. „Majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym.
 4. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 6. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebanii.
 7. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.30.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remonty i inwestycje w parafii.
 10. Z radością informujemy, że w ubiegłą niedzielę nasz parafianin Radosław Więcławek przyjął święcenia diakonatu w Zakonie Kaznodziejskim Ojców Dominikanów.
 11. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do końca maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej,
  - w piątek święto Nawiedzenia NMP.
 13. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym w dniu matki polecamy artykuł o matka świętych. W „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Prymasie Tysiąclecia, kardynale Stefanie Wyszyńskim w przypadającą w tym tygodniu 38. rocznicę odejścia do wieczności.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Henryk Kański,
  - śp. Piotr Zięba,
  - śp. Stanisław Chmielewski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj wielką radość. Dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej, pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach oraz ich rodzinach.
 2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Rodzice zakupili dwie puszki do udzielania komunii świętej pod dwiema postaciami.
 3. Dzieci, które dzisiaj przyjęły I Komunię Świętą będą miały Msze św. w ramach białego tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. Rocznica I Komunii św. za tydzień 26 maja na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 5. Spowiedź dzieci przed rocznicą I Komunii św. w piątek 24 maja. Dzieci ze Szkoły Podstawowe Nr 3 o godz. 17.00, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 o godz. 18.00.
 6. Mieszkańców Załącza zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 19.15 na tzw. „Majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym.
 7. W czwartek 23 maja w godz. 9.00-12.00 w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu ul. Poświętne 17, będzie można oddać krew. Zachęcamy do włączenia w tę szlachetną inicjatywę. Pamiętajmy, że oddając krew przekazujemy nadzieję potrzebującym, a niejednokrotnie ratujemy życie.
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę autokarową. W programie zwiedzanie z przewodnikiem kościołów i zabytków Sulejowa, Inowłodza, Tomaszowa Mazowieckiego i Nowego Miasta. Wyjazd jest 8 czerwca w sobotę. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 9. Za naszym pośrednictwem Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu zaprasza w sobotę na obchody „Dnia Strażaka”. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. w intencji strażaków o godz. 15.00.
 10. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do końca maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 11. Gratulujemy naszym ministrantom, którzy wczoraj zajęli II miejsce w rozgrywkach rejonowych Piłkarskiej Ligi Ministranckiej w Archidiecezji Warszawskiej.
 12. Za naszym pośrednictwem Krajowy Duszpasterz Ogrodników zaprasza 9 czerwca na XXXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ogrodników na Jasną Górę. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 13. W ubiegłym tygodniu przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Bardzo dziękuję wszystkim księżom, pracownikom i wspólnotom parafialnym oraz wszystkim parafianom, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowania i przebieg tych ważnych wydarzeń w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 15. Tygodniki katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o obecności chrześcijaństwa w Unii Europejskiej.
 16. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Irena Budziszewska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…