DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, o godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 2. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Duszpasterstwo Młodzieży MAGIS zaprasza 8 i 9 września na Open'er - wyjazd formacyjno-integracyjny na nowy rok szkolny.
  Szczegóły w gablocie przy dzwonnicy, zapisy przyjmuje ks. Kamil.
 4. Za naszym pośrednictwem Rada Nadzorcza i Zarząd Banku Spółdzielczego w Grójcu zaprasza w niedzielę, 27 sierpnia, o godz. 17.00 na jubileuszową Mszę św. z okazji 145-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Grójcu.
 5. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić tygodniki katolickie: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” oraz modlitewniki, Pismo Święte, różańce i inne dewocjonalia.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  - we wtorek wspomnienie NMP, Królowej,
  - w czwartek święto św. Bartłomieja,
  - w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
 7. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Józefa Bobrowska,
  - śp. Helena Bratus,
  - śp. Irena Nowak,
  - śp. Anna Kowalczyk,
  - śp. Dariusz Bogucki
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie...

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o godz. 18.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Zachęcamy do obejrzenia przed kościołem wystawy związanej z jubileuszem 100. rocznicy Objawień w Fatimie zorganizowanej przez Akcje Katolicką.
 3. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 4. 15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 roku, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tego dnia oddajemy hołd poległym w obronie Ojczyzny i modlimy się za polskich żołnierzy oraz o bezpieczeństwo i pokój w naszej Ojczyźnie.
 5. Tradycyjnie 15 sierpnia z naszej parafii wyruszy XVIII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej w Lewiczynie. Zapraszamy wszystkich na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 6. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Za naszym pośrednictwem Rada Nadzorcza i Zarząd Banku Spółdzielczego w Grójcu zaprasza w niedzielę 27 sierpnia o godz. 17.00 na jubileuszową Mszę św. z okazji 145-lecia istnienia Banku Spółdzielczego w Grójcu.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o niewygodnej świętej Edycie Stein. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuły o pielgrzymowaniu bez granic jako życiodajnym krwiobiegu Europy.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  - we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  - w czwartek wspomnienie św. Jacka.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Magdalena Chojak,
  - śp. Helena Bratus,
  - śp. Józefa Bobrowska,
  - śp. Kazimierz Stępień,
  - śp. Jan Mikołajczyk
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

(OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA)

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia o godz. 18.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. Sierpień jest czasem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Polecamy wszystkich pielgrzymów opiece Matki Bożej, szczególnie pamiętając w modlitwie o pątnikach z naszej parafii.
 6. Tradycyjnie 15 sierpnia z naszej parafii wyruszy XVIII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej w Lewiczynie. Już dziś zapraszamy wszystkich na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 7. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o rewolucji na zamówienie. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o kościele w Albanii, która 50 lat temu została ogłoszona przez reżim komunistyczny pierwszym ateistycznym państwem świata.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Dominika,
  - w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein,
  - w czwartek święto św. Wawrzyńca,
  - w piątek wspomnienie św. Klary.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Alicja Szymańska,
  - śp. Barbara Piejak,
  - śp. Adam Pawlak,
  - śp. Bogdan Szanter.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek 1 sierpnia przypada 73. rocznica Powstania Warszawskiego, o godz. 17.00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza z asystą Wojska Polskiego.
 2. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
  Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 5. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty.
 6. W ubiegłą niedzielę podczas święcenia pojazdów zebraliśmy do puszek na środki transportu dla Polskich misjonarzy 2 834 zł. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 7. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić tygodniki katolickie: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” oraz modlitewniki, Pismo Święte, różańce i inne dewocjonalia.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa,
  - w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana.
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Paweł Kucharski
  - śp. Zdzisława Paprzycka
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo kierowców i samochodów. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy się modlić o opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. Każdy kierowca otrzyma praktyczną pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Odpowiadając na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Misji możemy się włączyć w pomoc zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki „Akcji św. Krzysztofa” w ubiegłym roku zakupiono 37 samochodów, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli, 132 rowery, 2 silniki do łodzi i 140 wózków inwalidzkich. Zrealizowano 73 prośby polskich misjonarzy z 26 krajów. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone na tegoroczną akcje św. Krzysztofa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i serdecznie dziękujemy za wsparcie misjonarzy.
 2. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Fatimy. Pielgrzymkę rozpoczynamy 26 lipca w środę od Mszy św. o godz. 12.30 w kaplicy ogólnodostępnej na lotnisku Chopina w Warszawie.
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m.in. artykuł „Piękna Polska” – jest to podróż szlakiem dawnej Rzeczpospolitej, ojczyzny Polaków i Żydów. Natomiast w „Niedzieli” zachęcamy do przeczytania wywiadu z geniuszem fortepianu, jednym z najznakomitszych polskich pianistów Rafałem Blechaczem pt. „Nie wstydzę się mówić o Panu Bogu”.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Kingi,
  - we wtorek święto św. Jakuba, apostoła,
  - w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP,
  - w sobotę święto św. Marty.
 7. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Zdzisława Paprzycka.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....