DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, podczas której jest sprawowany uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jednocząc się duchowo z Jasną Górą, we wszystkich parafiach w Polsce modlimy się dziś szczególnie za małżeństwa i rodziny oraz odnawiane są przyrzeczenia małżeńskie. Po ogłoszeniach zapraszamy wszystkie pary małżeńskie – niezależnie od stażu małżeńskiego – do odnowienia swoich małżeńskich zobowiązań. Każda para małżeńska zostanie obdarowana pamiątką nawiązującą do tej uroczystości.
 2. Również dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:00 w domu katechetycznym.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 4. W środę obchodzimy 405. rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy się modlić o dar jego beatyfikacji.
 5. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pamiątkowy obrazek z modlitwą do prywatnego odmawiania, o dar beatyfikacji ks. Piotra Skargi.
 6. W czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 8. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci wraz rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:15.
 11. Duszpasterstwo Młodzieży Magis zaprasza gimnazjalistów, licealistów i studentów na pielgrzymkę do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Wyjazd jest 28 października, koszt 60 zł. Informacje i zapisy u ks. Kamila.
 12. Rodzina Radia Maryja organizuje 7 października wyjazd autokarowy do Serpelic, w ramach inicjatywy ogólnopolskiej „Różaniec do granic”, popartej przez Episkopat Polski. W święto Matki Bożej Różańcowej organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków do odmawiania różańca na granicach kraju. Zapisy i wszelkie szczegółowe informacje w kiosku parafialnym.
 13. W niedzielę 1 października w godzinach 9:00 – 15:30 odbędzie się bieg ulicami Grójca. Organizatorzy za naszym pośrednictwem, informują o utrudnieniach w ruchu uliczny i przepraszają za utrudnienia. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 14. Dzisiaj we wszystkich kościołach naszej archidiecezji po każdej Mszy św. są zbierane dobrowolne ofiary do puszek na remont zniszczonej w związku z pożarem zabytkowej katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” zachęcamy do przeczytania artykułu o wierności małżeńskiej pt. „Płyną pod prąd”. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. wywiad z nowo mianowanym przez papieża Franciszka, arcybiskupem Łodzi, Grzegorzem Rysiem.
 16. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa – Patrona Stolicy,
  - w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana,
  - w czwartek wspomnienie św. Wacława - męczennika,
  - w piątek święto archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  - w sobotę wspomnienie św. Hieronima – kapłana i doktora kościoła.
 17. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Andrzej Hetnarowicz,
  - śp. Władysław Januszek.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przypada 78. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, tzw. IV rozbioru Polski, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12:30 z asystą Wojska Polskiego, udziałem władz samorządowych i kombatantów. Po Mszy św. przed pomnikiem Sybiraków na placu kościelnym będzie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców. Prosimy o nieparkowanie samochodów w okolicy pomnika od godz. 11 do 14.
 2. Również dzisiaj zapraszamy wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 16:00. Po Mszy św. druga część spotkania w domu katechetycznym.
 3. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 19 września o godz. 19:00 w kościele.
 4. Przyszła niedziela w naszej parafii będzie poświęcona ks. Piotrowi Skardze. W związku ze zbliżającą się 405. rocznicą śmierci, Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, kazania podczas każdej Mszy św. wygłosi o. Krystian Biernacki, Jezuita z Krakowa, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Skargi.
 5. W dniach 23-24 września na Jasnej Górze odbędzie się XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Zachęcamy rodziny i małżeństwa do udziału w tej pielgrzymce. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę połączona jest z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w parafiach całej Polski. Jednocząc się duchowo z Jasną Górą w przyszłą niedzielę, podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżeństwa do odnowienia swoich małżeńskich zobowiązań.
 6. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola dziecięca. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, starszych i młodszych, grających i śpiewających. Próby są w każdy piątek o godz. 18:00 w sali na plebani.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży Magis zaprasza gimnazjalistów, licealistów i studentów na pielgrzymkę do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce. Wyjazd jest 28 października, koszt 60 zł. Informacje i zapisy u ks. Kamila.
 8. Zapraszamy młodzież do wolontariatu „Adoptuj Dziadka”. Szczegóły na plakacie w gablocie przy dzwonnicy. Spotkanie informacyjne w najbliższą środę o godz. 18:45 w domu parafialnym.
 9. Rodzina Radia Maryja organizuje 7 października wyjazd autokarowy do Serpelic, w ramach inicjatywy ogólnopolskiej „Różaniec do granic”, popartej przez Episkopat Polski. W święto Matki Bożej Różańcowej organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków do odmawiania różańca na granicach kraju. Zapisy i wszelkie szczegółowe informacje w kiosku parafialnym.
 10. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 24 września o godz. 18:00 w salach domu parafialnego.
 11. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec informuje za naszym pośrednictwem o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Grójec. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablotach przed kościołem.
 12. W niedzielę 1 października w godzinach 9:00 – 15:30 odbędzie się bieg ulicami Grójca. Organizatorzy za naszym pośrednictwem, informują o utrudnieniach w ruchu uliczny i przepraszają za utrudnienia. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 13. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” zachęcamy do przeczytania artykułów o zatrzymaniu aborcji chorych dzieci. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamym.in. o inicjatywie wielkiej modlitwy różańcowej na granicach kraju, zatytułowanej „Różaniec do Granic”.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski,
  - w czwartek święto św. Łukasza – apostoła i ewangelisty,
  - w sobotę wspomnienie św. Pio – kapłana.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Alicja Szymańska,
  - śp. Norbert Olak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III Gimnazjum. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W środę 13 września po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją. W tym roku przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie na procesję świece.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze po wakacjach katechezy dla dorosłych. Tegoroczny cykl katechez zatytułowany jest „Być chrześcijaninem”. Treść tegorocznych katechez ma ułatwić nam znalezienie odpowiedzi na pytanie o sen bycia chrześcijaninem i pomóc w rozpoznawaniu własnej tożsamości. Temat pierwszej katechezy: „Jak znaleźć sen życia albo o tych, co nie istnieją.”
 5. W piątek o godz. 19.30 w sali na plebani spotkanie wspólnoty małżeństw. Spotkania są przeznaczone dla wszystkich małżeństw, które pragną pogłębienia, odnowienia, a nieraz odbudowania miłości małżeńskiej. Zachęcamy do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. W sobotę 16 września o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji kombatantów oraz weteranów i rezerwistów Wojska Polskiego zrzeszonych w oddziale Powiatowym Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.
 7. W przyszłą niedzielę 17 września przypada 78. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, tzw. IV rozbioru Polski, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30 z asystą Wojska Polskiego, udziałem władz samorządowych i kombatantów. Po Mszy św. przed pomnikiem Sybiraków na placu kościelnym będzie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców. Prosimy o nieparkowanie samochodów w okolicy pomnika od godz. 11 do 14.
 8. Za tydzień w niedzielę zapraszamy wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Fatimy na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 16.00. Po Mszy sw. druga część spotkania w domu katechetycznym.
 9. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola dziecięca. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, starszych i młodszych, grających i śpiewających. Próby są w każdy piątek o godz. 18.00 w sali na plebani.
 10. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej do wspólnoty ministrantów, by służyć Panu Bogu przy ołtarzy w naszej parafii. Spotkania są w soboty o godz. 9.00. Zapisy i informacje u ks. Kamila.
 11. Zapraszamy rodziców młodzieży z Duszpasterstwa Magis na spotkanie informacyjne w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 17.00 w sali na plebani.
 12. Młodzież dziękuje wszystkim, którzy dobrym słowem i ofiarą materialną wsparli wakacyjny wyjazd w góry. W gablocie przy dzwonnicy można obejrzeć fotorelację z wyjazdu.
 13. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 19 września o godz. 19.00 w kościele.
 14. Dzieciom i ich rodzicom, które zapisały się na pielgrzymkę do Rostkowa przypominamy, że wyjazd jest w sobotę 16 września o godz. 7.30. Autokar będzie podstawiony na parkingu przed kościołem.
 15. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec informuje za naszym pośrednictwem o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Grójec. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablotach przed kościołem.
 16. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” zachęcamy do przeczytania artykułów: o pierwszym kroku do pokoju czyli pielgrzymce papieża Franciszka do Kolumbii. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Jest to jedyne uznane przez Stolicę Apostolską objawienie maryjne w Polsce, gdzie Matka Boża mówiła po polsku.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  - w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  - w piątek wspomnienie NMP Bolesnej,
  - w sobotę wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Msze św. rozpoczynające nowy rok szkolny. O godz. 8.00 Msza św. dla dzieci, a godz. 12.00 Msza św. dla młodzieży.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę autokarową do Sandomierza, wyjeżdżamy w sobotę 9 września o godz. 7.00.
 8. Dzieci wraz z rodzicami, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, a młodzież na Mszę św. o godz. 17.00.
 9. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III Gimnazjum. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców będzie w przyszłą niedzielę, 10 września po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
 10. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej do wspólnoty ministrantów, by służyć Panu Bogu przy ołtarzy w naszej parafii. Spotkania są w soboty o godz. 9.00. Zapisy i informacje u ks. Kamila.
 11. W przyszłą niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych.
 12. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 19 września o godz. 19.00 w kościele.
 13. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury gazetki parafialnej „Nicolaus”. Najnowszy numer można otrzymać przy wyjściu z kościoła.
 14. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” zachęcamy do przeczytania artykułów: o świętowaniu niedzieli oraz o basenie w nawie głównej, czyli zamykaniu kościołów w Europie. Natomiast w „Niedzieli” m.in. o narodowym dziękczynieniu za koronację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek święto Narodzenia NMP.
 16. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Jadwiga Walczak,
  - śp. Aniceta Lubowska,
  - śp. Helena Luterek,
  - śp. Paweł Seges.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy kleryka Tomasza Barańskiego z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, który przez miesiąc będzie odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii.
 2. Jutro o godz. 18. Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. W piątek 1 września przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30. Zachęcamy dzieci do praktykowania spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca i prosimy rodziców o czuwanie nad ich praktykami religijnymi.
 5. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 6. Spotkanie redakcji miesięcznika Nicolaus w piątek o godz. 19:00 w sali na plebanii. Zapraszamy chętnych do redagowania naszego parafialnego pisma.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty.
 9. W przyszły poniedziałek 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Msze św. o godz. 8.00 rozpoczynającą nowy rok nauki i pracy.
 10. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Duszpasterstwo Młodzieży MAGIS zaprasza 8 i 9 września na Open'er - wyjazd formacyjno-integracyjny na nowy rok szkolny. Szczegóły w gablocie przy dzwonnicy, zapisy przyjmuje ks. Kamil.
 12. Spotkanie dla wszystkich ministrantów i ich rodziców będzie w sobotę 2 września o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy nowych chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu jako ministranci w naszej parafii.
 13. Za naszym pośrednictwem Starosta Powiatu Grójeckiego zaprasza 3 września w niedzielę na Dożynki Powiatowe do Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie. O godz. 14.00 uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, Metropolity Warszawskiego. Szczegółowy program uroczystości jest na plakacie w gablocie przed kościołem.
 14. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić tygodniki katolickie: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” oraz modlitewniki, Pismo Święte, różańce i inne dewocjonalia.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna,
  - we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  - w piątek wspomnienie bł. Bronisławy.
 16. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Nowak,
  - śp. Alicja Gontarek,
  - śp. Katarzyna Skarzyńska,
  - śp. Henryk Jasiorowski,
  - śp. Ferdynand Żołędowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....