TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. Przypominamy rodzicom dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym przystępują do I Komunii Świętej. Jutro będzie miara strojów komunijnych. Zapraszamy poszczególne klasy do domu katechetycznego przy ul. Worowskiej 1, według ustalonego planu.
 4. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Być chrześcijaninem w poznaniu Boga – czy słucham głosu sumienia?
 6. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w piątek po Mszy św. w sali na plebani.
 7. W sobotę 11 listopada Święto Narodowe – 99. rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00. Pozostałe Msze św. w tym dniu o godz. 6:30, 7:30 i 18:00.
 8. Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oraz Dowódca 1. Ośrodka Radioelektronicznego zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r. W programie uroczystości o godz. 10:30 Msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Miłosierdzia Bożego w Grójcu, a o godz. 11:30 apel pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 9. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. W najbliższym tygodniu można składać dary do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. W imieniu kleryków dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
 10. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wyrazem naszej solidarności będzie modlitwa oraz przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek dla naszych braci i sióstr chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 11. Parafialny chór zaprasza każdego, kto czuje się wezwany i ma pragnienie chwalenia Boga pieśnią – zarówno młodego jak i dojrzałego wiekiem, każdego kto lubi śpiewać. Próby odbywają się w czwartki po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 12. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w kiosku parafialnym odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się projektem i wyraziła swoje poparcie dla zbiórki podpisów w parafiach. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer pesel i dokładny adres zamieszkania.
 13. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o 25. rocznicy ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz o Francji, której „nie pasuje krzyż”. W „Niedzieli” polecamy artykuł o sprawach ostatecznych pt. „Amnestia z wysokiego nieba”.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskej,
  - w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego,
  - w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Stanisław Majcher,
  - śp. Mariusz Pietras.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA
ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu wszystkich tych, którzy wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywanie z Bogiem. Tego dnia Msze Św. w kościele o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. O godz. 18.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki za zmarłych. Msze św. na cmentarzach: o godz. 12.30 na starym cmentarzu, a o godz. 14.00 na nowym cmentarzu.
 2. Od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny pod warunkiem pobożnego nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 3. W czwartek 2 listopada Wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Msze św. w kościele odprawiane będą o godz.: 6.30, 7.30, 10.00 oraz 18.00. Natomiast na starym cmentarzu przy ul. Mszczonowskiej o godz. 15.00 zapraszamy na procesję żałobną, podczas której będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 4. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17:00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18:00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w listopadzie, piętnaście minut przed Mszą św. wieczorną będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 5. Przypominamy, że w oparciu o przepisy prawa kanonicznego, ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31 stycznia 1959 roku (Dz. Ust. Nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami, oraz ustawy konkordatowej z dn. 28 lipca 1998 roku (Dz. Ust. Nr 51, poz. 318) i regulaminem cmentarza, istnieje obowiązek uiszczenia opłaty za groby i miejsca cmentarne po upływie 20 lat od terminu poprzedniej wpłaty. Jest to opłata za korzystanie z substancji cmentarza, tj. wywóz śmieci, prace porządkowe, dostęp do bieżącej wody, pielęgnacja i ewentualna wycinka drzew i krzewów, remonty oraz inwestycje na cmentarzu.
 6. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 10. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. Parafialny chór zaprasza każdego, kto czuje się wezwany i ma pragnienie chwalenia Boga pieśnią – zarówno młodego jak i dojrzałego wiekiem, każdego kto lubi śpiewać. Próby odbywają się w czwartki po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 12. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem ministranci rozprowadzają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczona na fundusz ministrancki. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 13. Krajowy Duszpasterz Ogrodników, za naszym pośrednictwem zaprasza na III Ogólnopolskie Dożynki Ogrodnicze, które odbędą się w niedzielę 5 listopada o godz. 12.00 w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „Miłość po(za) grób”, o tym co łączy Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o „Castingu na śpiewaków” czyli muzyce w liturgii, chórach i scholach parafialnych oraz o przyszłości Europy bez Chrystusa.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę uroczystość Wszystkich Świętych,
  - w czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,
  - w sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 16. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Bogdan Pawlak,
  - śp. Henryk Skrzynecki.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Niedziela Misyjna w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny, któremu towarzyszą słowa „Misja w centrum wiary chrześcijańskiej”.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 4. Również w piątek o godz. 18:00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w listopadzie, piętnaście minut przed Msza św. wieczorną będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 6. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. przed kościołem ministranci będą rozprowadzać znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczona na fundusz ministrancki. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 7. Podczas ferii zimowych w dniach 13-20.01.2018 roku, nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej. Każdego kto lubi narty, sanki i inne zabawy na śniegu oraz chce poznać ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej zapraszamy do Lądka Zdroju. Zapisy przyjmujemy do 15 grudnia w zakrystii i kancelarii. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 8. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone jest badanie niedzielnych praktyk religijnych. Polega ono na liczeniu wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Takie liczenie zostanie przeprowadzone w dzisiejszą niedzielę. Prosimy o wyrozumiałość.
 9. Ze względu na trwający remont zakrystii prosimy, aby nie przebywać w zakrystii podczas Mszy św. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość.
 10. Przypominamy, że w oparciu o przepisy prawa kanonicznego, ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31 stycznia 1959 roku (Dz. Ust. Nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami, oraz ustawy konkordatowej z dn. 28 lipca 1998 roku (Dz. Ust. Nr 51, poz. 318) i regulaminem cmentarza, istnieje obowiązek uiszczenia opłaty za groby i miejsca cmentarne po upływie 20 lat od terminu poprzedniej wpłaty. Jest to opłata za korzystanie z substancji cmentarza, tj. wywóz śmieci, prace porządkowe, dostęp do bieżącej wody, pielęgnacja i ewentualna wycinka drzew i krzewów, remonty oraz inwestycje na cmentarzu.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „ W kolebce naprotechnologii”, o nowej metodzie diagnozowania i leczenia niepłodności. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o pielgrzymach przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz o młodych, którzy w ramach wolontariatu wyjeżdżają na misje.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

22 października 2017

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” udzieliła naszej parafii pełnomocnictwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie miasta Grójec. Zbiórka będzie na zasadach określonych w regulaminie Dnia Papieskiego, zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 2014 r. o zbiórkach publicznych. Informujemy, że tradycyjnie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin będzie po każdej Mszy św. przed kościołem oraz młodzież z duszpasterstwa Magis będzie kwestować na terenie miasta Grójec. Już z góry serdeczne dziękujemy za składane ofiary.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po nabożeństwie. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem w przeżywaniu swego człowieczeństwa, czyli o czym nigdy nie wolno zapomnieć”.
 4. W piątek 13 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 6. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, zaprasza za naszym pośrednictwem w dniu piątek 13 października na jubileusz 105 – lecia istnienia szkoły oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 13.30 w naszym kościele.
 7. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2018. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Podczas ferii zimowych w dniach 13-20.01.2018 roku, nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej. Każdego kto lubi narty, sanki i inne zabawy na śniegu oraz chce poznać ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej zapraszamy do Lądka Zdroju. Zapisy przyjmujemy do 15 grudnia w zakrystii i kancelarii. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 9. W przyszłym roku przypada 160 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji z naszej parafii jest organizowana w dniach 14-27 lipca 2018 r. pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes we Francji i Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat w Hiszpanii. Pielgrzymka trawa 8 dni, przelot jest samolotem do Barcelony, a następnie autokarem zwiedzanie Hiszpanii i Francji. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Barcelony, Saragossy, Monteserrat Carcassonne, Lourdes oraz dwa dni odpoczynku nad morzem. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „Mamo nie wierzę”, o problemach rodziców gdy ich dzieci tracą wiarę. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o różańcowej tarczy, czyli o mocy różańca i Nowennie Pompejańskiej.
 11. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić modlitewniki, Pismo Święte, różańce, kalendarze na rok 2018 oraz inne dewocjonalia.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka,
  - w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Lucyna Kulczycka,
  - śp. Jerzy Pawelec,
  - śp. Krzysztof Kierszykowski-Kierszniewski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Rozpoczynamy październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą, rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele w godz. 18.30. Dzieci wraz rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:15.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 9. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2018. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W ubiegłą niedzielę, dzięki państwa życzliwości zebraliśmy 1183 zł na remont katedry w Gorzowie Wielkopolskim zniszczonej po pożarze. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
 11. W przyszłą niedzielę 8 października przypada XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W całej Polsce w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 12. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” udzieliła naszej parafii pełnomocnictwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie miasta Grójec. Zbiórka będzie na zasadach określonych w regulaminie Dnia Papieskiego, zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 2014 r. o zbiórkach publicznych. Informujemy, że tradycyjnie ofiary będą zbierane przy kościele po każdej Mszy św. oraz młodzież z duszpasterstwa Magis będzie kwestować na terenie miasta Grójec.
 13. Rodzina Radia Maryja organizuje 7 października wyjazd autokarowy do Serpelic, w ramach inicjatywy ogólnopolskiej „Różaniec do granic”, popartej przez Episkopat Polski. W święto Matki Bożej Różańcowej organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków do odmawiania różańca na granicach kraju. Zapisy i wszelkie szczegółowe informacje w kiosku parafialnym.
 14. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, w których przeczytamy m.in. o Polsce oplecionej różańcem, czyli inicjatywie modlitwy różańcowej na granicach Polski. Natomiast przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać kolejny numer naszego miesięcznika „Nicolaus”.
 15. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić modlitewniki, Pismo Święte, różańce, kalendarze na rok 2018 oraz inne dewocjonalia.
 16. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  - w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  - w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,
  - w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
 17. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Kowalska,
  - śp. Małgorzata Wawrzyniak,
  - śp. Krzysztof Brzeziński,
  - śp. Henryk Looze.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......