ŚWIĘTO ŚWIETEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Jutro ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku o godz. 18.00.
 2. We wtorek w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16:00, a na Mszę św. o godz. 16:30.
 5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 6. Również w sobotę 5 stycznia zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty parafialne na opłatek. Wspólne kolędowanie rozpoczynamy o godz. 17.00 w domu katechetycznym.
 7. W przyszłą niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz czwarty odbędzie się w Grójcu Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się we wspólne świętowanie. Wyruszamy w kolorowym orszaku o godz. 13.00 sprzed kościoła Miłosierdzia Bożego. Przejdziemy ulicami miasta na plac Wolności, gdzie będą jasełka i wspólne kolędowanie.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi,
  - w środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Środa 02.01 od godz. 16.00
  ul. Polna 3 a – 2 księży
  ul. Środkowa 2 – 2 księży
  Czwartek 03.01 od godz. 16.00
  ul. Polna 3 – 2 księży
  ul. Środkowa – 1 ksiądz
  Sobota 05.01 od godz. 9.00
  Mieczysławówka – 2 księży
  Grudzkowola – 2 księży
  Poniedziałek 07.01 od godz. 16.00
  ul. Polna – 2 księży
  ul. Kozietulskiego 1 – 1 ksiądz
  ul. Kozietulskiego 3 – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 5 stycznia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Mieczysławówki i Grudzkowoli. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Regina Gorzkowska,
  - śp. Sławomir Klimek,
  - śp. Zbigniew Ściechurski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….