XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zachęcamy do uczęszczania na Msze św. odprawiane w naszym kościele i dziękujemy za przestrzeganie norm sanitarnych. Ze strony duszpasterzy zapewniamy o dbałości o bezpieczeństwo higieniczne.
 2. Po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo i procesja eucharystyczna.
 3. W poniedziałek o godz. 17:00 – wypominki, a o godz. 18:00 – Msza św. za zmarłych, których imiona odczytujemy w wypominkach parafialnych.
 4. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dzień powszedni. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji pierwszego czwartku miesiąca.
 5. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź na każdej Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę kazania na Mszach św. głosić będzie Ks. Dr Dariusz Czupryński, orionista, twórca i dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Hospicjum od 25 lat niesie ulgę nieuleczalnie chorym w terminalnej fazie choroby. Ksiądz Dariusz po Mszach św. zbierać będzie ofiary na budowę hospicjum dla dzieci.
 7. Posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy organista, pan Sebastian Borowski. Witamy go serdecznie i powierzamy opiece Matki Bożej.
 8. Dziś jubileusz 70-lecia urodzin obchodzi Ks. Kanonik Józef Jędrzejewski, kapelan Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Dziękujemy za jego kapłańską gorliwość i życzymy wszelkich łask od dobrego Boga.
 9. Ksiądz Prałat Stanisław Laskowski obchodzić będzie w najbliższym czasie dwa wielkie jubileusze: 80-lecie urodzin i 35-lecie posługi kapłańskiej na Ziemi Grójeckiej. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z tej okazji: W czwartek 13 sierpnia o godz. 18:00 Eucharystię w intencji Dostojnego Jubilata sprawować będzie i homilię wygłosi Metropolita Warmiński, Ks. Abp Józef Górzyński, który w 1985 r. w naszej parafii rozpoczynał swoją drogę kapłańską.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku parafialnym.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie parafii.