II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę podczas każdej Mszy Św. Zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych adwentowych dniach modlitwy i skupienia.
 2. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: Być chrześcijaninem w akcie nawrócenia – czy pełnię wolę Pana Boga?
 4. Spotkanie wspólnoty małżeństw w piątek o godz. 19:30 w sali na plebani.
 5. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 6. Zapraszamy na „Kiermasz Świąteczny”. Po każdej Mszy św. przed kościołem dzieci ze scholii parafialnej przygotowały ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na fundusz scholii dziecięcej.
 7. Prosimy wszystkich, którzy włączyli się w dzieło pomocy dzieciom z ubogich rodzin „I ty możesz zostać św. Mikołajem”, a nie przynieśli jeszcze świątecznych paczek o dostarczenie ich do zakrystii.
 8. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 9. Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza na wigilię miejską w niedzielę 17 grudnia o godz. 15:00 na placu Wolności. Szczegółowy program wigilii jest na plakatach przed kościołem.
 10. Polecamy zakup tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o Polskiej pomocy dla syryjskich uchodźców w Libanie. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł o historycznym rekordzie podpisów w obronie życia niepełnosprawnych i chorych dzieci.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Łucji,
  - w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 12. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Czwartek 14.12 od godz. 16.00
  ul. Laskowa 13b – 2 księży
  ul. Sybiraków 2/8 – 1 ksiądz
  od godz. 18.00
  ul. Sybiraków – 1 ksiądz
  Piątek 15.12 od godz. 16.00
  ul. Laskowa i ul. Słoneczna – 2 księży
  ul. Urocza, ul. Pogodna, ul. Źródlana – 1 ksiądz
  Sobota 16.12 od godz. 9.00
  Worów za obwodnicą – 2 księży
  ul. Mogielnicka za obwodnicą – 1 ksiądz
  Dobryszew – 1 ksiądz

  Poniedziałek 18.12 od godz. 16

  ul. Bankowa – 3 księży
  Wtorek 19.12 od godz. 16.00
  ul. Okrężna – 2 księży
  ul. Cicha, ul. Relaksowa – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 16 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Mirosław Cywoniuk,
  - śp. Bogusław Turczyński,
  - śp. Mirosław Cieślak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa zarówno na końcu czasów jak i podczas świat Bożego Narodzenia. W Adwencie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane o godz. 6.30.
 2. Dzisiaj o godz. 12:30 suma odpustowa z okazji patrona naszej parafii św. Mikołaja. Uroczystej liturgii będzie przewodniczył ks. prof. Bartosz Adamczewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Wczoraj w Świątyni Opatrzności Bożej ks. kardynał Kazimierz Nycz mianował nowych dziekanów w Archidiecezji Warszawskiej. Dziekanem dekanatu grójeckiego został mianowany proboszcz naszej parafii ks. Zbigniew Suchecki, wicedziekanem ks. Andrzej Juńczyk, proboszcz parafii Lewiczyn. Nowo mianowanym dziekanom gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 4. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 5. W środę Uroczystość św. Mikołaja – patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 6:30, 7:30, 10:00 i 18:00. W uroczystość św. Mikołaja przez cały dzień od godz. 8:00 do 18:00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do prywatnej modlitwy uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie.
 6. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 10:00 i 18.00. W samo południe od godz. 12 do 13 zapraszamy na „Godzinę Łaski”. Jest to na całym świecie godzina wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji nawrócenia grzeszników.
 8. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w piątek po Mszy św. w sali na plebani.
 9. W przyszłą niedzielę 10 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Adam Bajorski, Misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny. Prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.
 10. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili XVIII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka przed kościołem dobrowolnych ofiar do puszek.
 11. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele. Jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 12. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzisiaj przed kościołem można otrzymać prace wykonane przez osoby niepełnosprawne. Natomiast w przyszłą niedzielę ozdoby bożonarodzeniowe będzie można nabyć na kiermaszu zorganizowanym przez naszą parafialną scholę dziecięcą. Zachęcamy to wsparcia tych dzieł.
 13. Nasza parafia we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu przygotowuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Można włączyć się w dzieło pomocy zatytułowane „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może otrzymać aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotuje świąteczną paczkę. Aniołki znajdują się przy bocznym ołtarzu. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do 10 grudnia. Na świątecznej paczce należy w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Zachęcamy do włączenia się w dar serca okazany dzieciom.
 14. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 15. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast w kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o męskiej wierze, czyli odkrywaniu na nowo roli św. Józefa jako wzoru ojca, mężczyzny silnej wiary i pracy. W „Niedzieli” polecamy artykuł o patronie naszej parafii św. Mikołaju, bohaterze swojego ludu.
 16. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę uroczystość św. Mikołaja biskupa – patrona naszej parafii.
  - w czwartek wspomnienie św. Ambrożego,
  - w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 17. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie jest czynna popołudniami.
  Poniedziałek 04.12 od godz. 16
  os. Polna 10 – 3 księży
  od godz. 18.00
  os. Polna 9 – 1 ksiądz
  Wtorek 05.12 od godz. 16.00
  ul. Polna 3a – 2 księży
  ul. Kozietulskiego 1 – 1 ksiądz
  ul. Kozietulskiego 3 – 1 ksiądz
  Środa 06.12 od godz. 16.00
  ul. Polna 5 – 1 ksiądz
  ul. Polna 5a – 1 ksiądz
  Czwartek 07.12 od godz. 16.00
  ul. Laskowa 2 – 1 ksiądz
  ul. Laskowa 2a – 1 ksiądz
  ul. Laskowa 2b – 1 ksiądz
  Piątek 08.12 od godz. 16.00
  ul. Laskowa 4 – 1 ksiądz
  ul. Laskowa 6a – 1 ksiądz
  Sobota 09.12 od godz. 9.00
  Grudzkowola – 2 księży
  Załącze – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów, które zawiozą księży na kolędę do Załącza i Grudzkowoli. I z góry dziękujemy za życzliwość.

9TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Dzielenie się opłatkiem symbolizuje jedność i wzajemną miłość. Nabywanie poświęconego opłatka w kościele jest wyrazem łączności ze wspólnotą parafialną. Opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św.
 3. Młodzież z duszpasterstwa Magis zaprasza dzisiaj na kiermasz słodkości. Kiermasz jest przed kościołem po każdej Mszy św.
 4. Jutro o godz. 18:00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16:00, a na Mszę św. o godz. 16:30.
 7. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12:30 z okazji patrona parafii św. Mikołaja. Liturgii będzie przewodniczył ks. prof. Bartosz Adamczewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
 10. Również w przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej zwane „Roratami”, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
 12. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje rozpoczniemy w niedzielę 10 grudnia, a zakończymy w środę 13 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Adam Bajorski, Misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny. Prosimy o zarezerwowanie swojego czasu na nasze wspólne ćwiczenia rekolekcyjne.
 13. Zapraszamy małżeństwa na wyjątkowe rekolekcje, zwane kursem ewangelizacyjnym „Tobiasza i Sary”. Po raz pierwszy odbędą się w naszej parafii. Rozpoczynamy w piątek 8 grudnia o godz. 17:00, a kończymy w sobotę 9 grudnia wieczorem. Poprowadzi je znany duszpasterz małżeństw i rodzin ks. Adam Bajorski. Rekolekcje "Tobiasz i Sara" są adresowane do małżeństw bez względu na to jaki mają staż małżeński i doświadczenie. Niezależnie od tego, czy małżeństwo jest w pełni rozkwitu, czy może przeżywa trudności. Rekolekcje będą w domu katechetycznym. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 grudnia w zakrystii lub kancelarii. Ilość miejsc jest ograniczona.
 14. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 15. Nasza parafia we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu przygotowuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Od dzisiejszej niedzieli będzie można włączyć się w dzieło pomocy zatytułowane „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może otrzymać aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotuje świąteczną paczkę. Aniołki znajdują się przy bocznym ołtarzu. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do 10 grudnia. Na świątecznej paczce należy w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Zachęcamy do włączenia się w dar serca okazany dzieciom.
 16. Podczas ferii zimowych w dniach 13-20.01.2018 roku, nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej. Każdego kto lubi narty, sanki i inne zabawy na śniegu oraz chce poznać ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej zapraszamy do Lądka Zdroju. Zapisy przyjmujemy do 15 grudnia w zakrystii i kancelarii. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 17. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes. Przypominamy o wpłacenie do końca listopada zaliczki na wyjazd. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 18. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu zapraszają na Kiermasz Bożonarodzeniowy. W przyszłą niedzielę przed kościołem można będzie nabyć prace wykonane przez osoby niepełnosprawne.
 19. Od jutra rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00.
  Poniedziałek 27.11 od godz. 16.00
  os. Polna 1 – 2 księży
  os. Polna 5 – 1 ksiądz
  Wtorek 28.11 od godz. 16.00
  os. Polna 2 – 2 księży|
  os. Polna 6 – 1 ksiądz
  Środa 29.11 od godz. 16.00
  os. Polna 3 – 2 księży
  os. Polna 7 – 1 ksiądz
  Czwartek 30.11 od godz. 16.00
  os. Polna 4 – 2 księży
  os. Polna 8 – 1 ksiądz
  Poniedziałek 4.12 od godz. 16.00
  os. Polna 10 – 3 księży
  od godz. 18:00
  os. Polna 9 – 1 ksiądz
 20. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „To nie teatr” o liturgii w Kościele. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o zapowiedzianym przez Chrystusa końcu świata.
 21. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek święto św. Andrzeja – apostoła.
 22. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Maria Dorocińska,
  - śp. Franciszka Iwańska.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy I Światowy Dzień Ubogiego, ogłoszony przez papieża Franciszka w całym Kościele Powszechnym. W naszej parafii zachęcamy dzisiaj do pomocy materialnej naszym siostrom i braciom z parafii Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu na Ukrainie.
 2. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek 21 listopada o godz. 19:00 w kościele.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 4. W minioną niedzielę miała miejsce promocja lektorska. Z radością informujemy, że Kazimierz Kard. Nycz ustanowił dla naszej wspólnoty parafialnej trzech nowych lektorów: Jakuba Justyńskiego, Pawła Kalicińskiego i Michała Kielasa. Nowym lektorom gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 5. Zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje dla małżeństw zwane kursem ewangelizacyjnym „Tobiasz i Sara”. Po raz pierwszy odbędą się w naszej parafii. Rozpoczynamy w piątek 8 grudnia o godz. 17:00, a kończymy w sobotę 9 grudnia wieczorem. Poprowadzi je ks. dr Adam Bajorski, Misjonarz ze Zgromadzenia Świętej Rodziny, duszpasterz małżeństw i rodzin. Rekolekcje "Tobiasz i Sara" są adresowane do małżeństw bez względu na to, jaki mają staż małżeński i doświadczenie. Niezależnie od tego, czy małżeństwo jest w pełni rozkwitu, czy może przeżywa trudności, albo w natłoku codziennych obowiązków brakuje im czasu dla siebie. Rekolekcje będą w domu katechetycznym. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 grudnia w zakrystii lub kancelarii. Ilość miejsc jest ograniczona.
 6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, młodzież z duszpasterstwa Magis zaprasza na kiermasz słodkości. Kiermasz będzie przed kościołem po każdej Mszy św. Młodzież zapewnia słodkie niespodzianki dla każdego niezależnie od wieku i upodobań smakowych, kobiet i mężczyzn.
 7. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Do piątku włącznie można jeszcze składać dary do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowska 1. Za owoce złożone w minionym tygodniu dziękujemy mieszkańcom Załącza oraz państwu Tulom z Kobylina.
 8. Zapraszamy rodziców nastolatków szczególnie kandydatów do bierzmowania na spotkanie z Joanną Szmurło, pedagogiem, wychowawcą młodzieży i specjalistą terapii uzależnień. Tematem spotkania będzie relacja rodziców z dojrzewającymi nastolatkami. Jak przeżywać dojrzewanie, bunty i kryzysy? Co daje dobra relacja z dziećmi? Wychowujemy przez działanie czy przez słowo? Spotkanie odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 16:00 w kościele.
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes. Przypominamy o wpłaceniu do końca listopada zaliczki na wyjazd. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 10. Ubiegłą niedzielę w dniu solidarności z Kościołem prześladowanym zebraliśmy 2127 zł. Dziękujemy za dar serca złożony dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 11. Od poniedziałku 27 listopada rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczniemy od osiedla Polna.
  Poniedziałek 27.11
  os. Polna 1 – 2 księży
  os. Polna 5 – 1 ksiądz
  Wtorek 28.11
  os. Polna 2 – 2 księży
  os. Polna 6 – 1 ksiądz
  Środa 29.11
  os. Polna 3 – 2 księży
  os. Polna 7 – 1 ksiądz
  Czwartek 30.11
  os. Polna 4 – 2 księży
  os. Polna 8 – 1 ksiądz
  Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „Życie należy do Boga”, co mówi Kościół o samobójstwie. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o zagubionej Europie oraz I Światowym Dniu Ubogiego.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
  - we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP,
  - w środę wspomnienie św. Cecylii,
  - w piątek wspomnienie św. męczenników wietnamskich.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Alicja Kuźnicka,
  - śp. Genowefa Gugała,
  - śp. Jadwiga Smoniewska.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę już po raz dziewiąty obchodzimy w całym kraju Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek, dla naszych braci i sióstr chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. Spotkanie wolontariuszy „Adoptuj dziadka” w środę o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie wspólnoty małżeństw w piątek o godz. 19:30 w sali na plebani. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębienia, odnowienia, a nieraz odbudowania miłości małżeńskiej do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 5. W przyszła niedzielę będziemy gościć ks. Jarosława Olszewskiego ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, pracującego na Ukrainie w Żytomierzu. Ks. Jarosław będzie głosił Słowo Boże i dzielił się swoim doświadczenie trudnej pracy duszpasterskiej na Ukrainie. Od kilku lat tworzy wspólnotę parafialną, buduje kościół, który jest centrum kultu Miłosierdzia Bożego na Ukrainie. Po każdej Maszy św. będzie możliwość wsparcia tego dzieła przez złożenia dobrowolnych ofiar do puszek. Z góry dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc.
 6. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Można jeszcze składać dary do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. Mieszkańcom Odrzywołka, Grudzkowoli i Mieczysławówki, dziękujemy za przywiezione owoce w minionym tygodniu.
 7. Parafialny chór zaprasza każdego, kto czuje się wezwany i ma pragnienie chwalenia Boga pieśnią – zarówno młodego jak i dojrzałego wiekiem, każdego kto lubi śpiewać. Próby odbywają się w czwartki po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 8. Dzisiaj w kiosku parafialnym odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Konferencja Episkopatu Polski zapoznała się projektem i wyraziła swoje poparcie dla zbiórki podpisów w parafiach. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer pesel i dokładny adres zamieszkania.
 9. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „ Tsunami zła” o cierpieniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o najpiękniejszym symbolu niepodległości – Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystiana, pierwszych męczenników polskich,
  - w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej,
  - w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.