DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj w święto Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Również dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:00 w domu katechetycznym.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. W najbliższy wtorek 10 kwietnia jest 8. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach tego tragicznego lotu.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po wieczornej Mszy św. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem na Eucharystii, albo o żyjących złudzeniami”.
 6. Spotkanie Magis dla gimnazjalistów w czwartek po Mszy św. wieczornej. Temat spotkania: „Czy warto wierzyć w sny?".
 7. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w piątek po Mszy św. w sali na plebani.
 8. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 16.30 w domu katechetycznym.
 9. Z naszej parafii jest organizowana jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach, Nieborowa i Radziejowic. W programie m.in. zwiedzanie sanktuarium i Msza św. w Miedniewicach, zwiedzanie z przewodnikiem pałacu i barokowego ogrodu Radziwiłłów w Nieborowie, zespołu pałacowo-parkowego w Radziejowicach i galerii obrazów Józefa Chełmońskiego. Wyjazd jest w sobotę 12 maja. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę 15 kwietnia Komenda Powiatowa Policji w Grójcu we współpracy z naszą parafią organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. W godzinach od 8.00 do 16.00 przed kościołem, osoby w wieku 18-55 lat będą mogły zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Potrzebne są wyłącznie dobre chęci i dokument tożsamości z numerem PESEL. Statystycznie co godzinę w Polsce jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Każdego z nas może to spotkać, dlatego prosimy o pomoc. W ten sposób możemy ofiarować najcenniejszy dar drugiemu człowiekowi, czyli życie. Szczegółowe informacje możemy znaleźć na plakatach w gablotach przed kościołem.
 11. W niedzielę, 15 kwietnia zapraszamy do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia, który przejdzie ulicami Warszawy pod hasłem „Jesteśmy za życiem”. Poprzedzi go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00.
 12. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Jezu, ufam Tobie”, o kluczu do Bożego Miłosierdzia. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o duszpasterstwie małżeństw w kryzysie.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 15. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jerzy Danik.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Zapraszamy na Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Przez dziewięć kolejnych dni od Wielkiego Piątku modlimy się przed Mszą św. wieczorną odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro w poniedziałek wielkanocny o godz. 17.00 będzie Msza św. wypominkowa, a o godz. 18.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W najbliższy piątek ze względu oktawę Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16:00, a na Mszę św. o godz. 16:30.
 7. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.30 nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 9. Jutro w poniedziałek wielkanocny ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 10. Narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 8 kwietnia o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 11. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą św. młodzież będzie czytać fragmenty z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny, a o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 12. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać naszą parafialną gazetkę „Nicolaus”.
 13. Zachęcamy do zakupu świątecznych numerów tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wierze i rozumie, jako sojusznikach prawdy zatytułowany „Myślę, więc wierzę”. Natomiast „Niedzieli” m.in. przeczytamy o braciach i siostrach miłosierdzia.
 14. W Święta Wielkiej Nocy pochylamy się nad tym, co w życiu człowieka jest najważniejsze. Nie ma większej obietnicy niż Zmartwychwstanie, odkupienie i życie wieczne. Niech Świąteczne dni pozwolą Państwu odkrywać na nowo nadzieję, która płynie z pustego grobu, a radość i szczęście na zawsze zagoszczą w Państwa domach.

NIEDZIELA PALMOWA

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. rano o godz. 6.30 i 7.30 wieczorem o godz. 18.00. Spowiadamy do środy włącznie podczas każdej Mszy św.
 2. Plan Liturgii Triduum Paschalnego
  • WIELKI CZWARTEK
  o Rano tylko w katedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma – odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, poświęcenie świętych olejów krzyżma i chorych.
  o MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 18.00.
  o Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
  • WIELKI PIĄTEK
  o Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej.
  o O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej.
  o Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 22.00.
  o W Wielki Piątek obowiązuje POST ŚCISŁY – nie ma od niego dyspensy. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania.
  • WIELKA SOBOTA
  o Jest to dzień adoracji, ciszy i modlitwy. Chrystus jest złożony w grobie.
  o O godz. 20.00 MSZA ŚWIĘTA WIGILII PASCHALNEJ – poświęcenie ognia, wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  o Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  o Po Liturgii rozpoczyna się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  o Od godz. 8.30 do godz. 16.00 błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  o O godz. 6.00 Rezurekcja.
  o Pozostałe Msze św. o godz. 9.30, 11, 12.30, 17 i 19.
  o Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  • PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY
  o Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
 3. Zapraszamy wszystkich do udziału i wspólnego przeżycia liturgii Wielkiego Tygodnia.
 4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. W najbliższy wtorek nie będzie spotkania grupy modlitewnej św. o. Pio.
 6. W środę zapraszamy na „Noc Konfesjonałów” od godz. 17 do 22 będzie możliwość spowiedzi. Prosimy skorzystajmy z tej ostatniej szansy przed świętami, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi.
 7. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 8. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko od poniedziałku do środy włącznie.
 9. W Wielki Piątek 30 marca od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w miejscowościach poza Grójcem od godz. 9.00.
 11. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za złożone ofiary.
 12. Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie muzeum bł. ks. Jerzego, kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wyjazd jest 21 kwietnia w sobotę. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 13. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły opisujące liturgię Triduum Paschalnego: Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Jerozolimskiej Drodze Krzyżowej.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Janina Burzyńska,
  - śp. Agnieszka Adamska-Singh,
  - śp. Mieczysław Jackowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie, będziemy przeżywali rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w dniu dzisiejszym są głoszone na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę, podczas każdej Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i spowiedzi.
 2. Od jutra do środy będą rekolekcje szkolne dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży uczestniczącej w rekolekcjach.
 3. W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.15, natomiast zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Grójca. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 przy naszym kościele, a zakończymy w kościele Miłosierdzia Bożego.
 4. W sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca, odbędzie się czuwanie młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, z racji Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezjach. Wyjazd młodzieży z naszej parafii jest o godz. 8.45.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa - pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa palm.
 6. W Wielki Piątek 30 marca od godz. 9.00 udamy się z posługą spowiedzi i Komunii św. do osób chorych i w podeszłym wieku zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia takiej wizyty przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Informacja dla rodziców dzieci z klas III, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej. We wtorek 20 marca nie będzie spotkania dla rodziców z powodu odbywających się w tym czasie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych.
 8. Odział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii, organizuje pielgrzymkę do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Warszawie. W programie m.in. zwiedzanie muzeum bł. ks. Jerzego, kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wyjazd jest 21 kwietnia w sobotę. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 9. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za złożone ofiary mieszkańcom Odrzywołka i Grudzkowoli oraz wszystkim indywidualnym darczyńcom.
 11. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka w artykule zatytułowanym „Ile jest Franciszka we Franciszku?”. „Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł „Sakramenty i pieniądze”.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Wiktoria Komar,
  - śp. Jadwiga Pawlik,
  - śp. Stanisław Piekarniak,
  - śp. Czesław Szarewicz,
  - śp. Andrzej Kowalski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W przyszłą niedzielę 18 marca rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Zapraszamy wszystkich na nauki rekolekcyjne, które będą głoszone w niedzielę na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Przemysław Śliwiński, dyrektor Archidiecezjalnego Centrum Informacji. Prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.
 2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, a dorosłych na godz. 17.15. W niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 3. We wtorek 13 marca przypada Święto Papieskie i 5. Rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Świętego Piotra. Tego dnia o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojca Świętego Franciszka, z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, arcybiskupa Salvatore Pennacchio. Zapraszamy wiernych do udziału w tych uroczystościach i do modlitwy w intencji Ojca Świętego.
 4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 5. Katechezy dla dorosłych w czwartek po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem w Kościele, albo o ukrywających swoje uczucia”.
 6. Spotkanie wspólnoty małżeństw w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 7. Również w piątek spotkanie wolontariuszy „Adoptuj dziadka” po drodze krzyżowej o godz. 17.15.
 8. Spotkanie Magis dla studentów w sobotę o godz. 18.00. Tematem spotkania będzie rachunek sumienia i sakrament pokuty i pojednania.
 9. Informacja dla rodziców dzieci z klas III, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej. We wtorek 20 marca nie będzie spotkania dla rodziców z powodu odbywających się w tym czasie Wielkopostnych Rekolekcji Parafialnych.
 10. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 11. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Pragniemy poinformować parafian, że brak przy wejściu zabytkowej późnogotyckiej chrzcielnicy jest związany z rozpoczęciem prac konserwacyjno-restauratorskich. Planowane zakończenie prac nad renowacją chrzcielnicy to maj br.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o „Liście Schindlera w koloratce”, czyli o ponad tysiącu przypadkach polskich księży ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej. Natomiast „Niedziela” przypomina o 5. rocznicy wyboru papieża Franciszka.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Stanisława Noga,
  - śp. Teresa Jaworska,
  - śp. Paweł Maliszewski,
  - śp. Marek Giszka,
  - śp. Sabina Bińkiewicz - najstarsza nasza parafianka, która przeżyła ponad 101 lat.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...