SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zbliża się 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wraz z Dowództwem Garnizonu Grójec i Władzami Miasta zapraszamy na obchody, które rozpoczną się od Mszy św. polowej na Placu Wolności 1 sierpnia o godz. 16:00. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne.
 2. W czwartek 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, turystów, żeglarzy, górników złota, chrześcijańskiej młodzieży, Ameryki i Wilna. Tradycyjne poświęcenie pojazdów w następną niedzielę po każdej Mszy świętej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na akcję MIVA POLSKA, czyli zakup środków transportu dla misjonarzy.
 3. Przypominamy uczestnikom parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej, że wyjazd rozpoczyna się od Mszy św. w kaplicy na Lotnisku Chopina
  w Warszawie 29 lipca o godz. 20:00.
 4. Tygodniki katolickie: Gość Niedzielny i Niedziela dostępne w kiosku parafialnym. W Gościu Niedzielnym m.in. artykułu dominikanina, O. Norkowskiego, wybitnego znawcy zagadnienia tzw. śmierci mózgu na temat głośnej sprawy uśmiercenia Vincenta Lamberta. W Niedzieli o pięknej postaci z historii naszej archidiecezji, słudze Bożym Księdzu Władysławie Korniłowiczu, duszpasterzu niewidomych w podwarszawskich Laskach.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek - św. Marii Magdaleny,
  - we wtorek - św. Brygidy, Patronki Europy,
  - w środę - św. Kingi,
  - w czwartek - św. Jakuba Apostoła,
  - w piątek - św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.
 6. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  śp. Tadeusz Strózik.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…