UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Jutro w Grudzkowoli o godz. 18.00 będzie tzw. „majówka” czyli Msza św. z nabożeństwem majowym. Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 3. W środę, 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne uroczystości będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. Abp Salvatore Pennacchio rozpocznie się o godz. 18.00.
 4. W piątek o godz. 19.30 w sali na plebani spotkanie wspólnoty małżeństw.
 5. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 16.30.
 6. W przyszłą niedzielę 20 maja, na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30, będzie Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci z klas trzecich właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 7. Spowiedź dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej w piątek, 18 maja. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 klasy B, C i F o godz. 16.30, natomiast klasy D i E ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 19.00.
 8. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres komunii wielkanocnej. Przypominamy tym wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli komunii w czasie wielkanocnym, aby wykorzystali ten ostatni tydzień.
 9. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe połączone z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.30.
 10. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym 2 czerwca na pielgrzymkę autokarową do Łowicza, Tumu, Łęczycy i Żelazowej Woli o potwierdzeniu swojego udziały w pielgrzymce i wpłaceniu opłaty.
 11. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Lednicę. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem. Spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
 12. Nasza Parafia wraz z Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu organizuje dla młodzieży IV edycję konkursu „Chwytliwa Ewangelia”. Zadaniem uczestników jest wykonanie reklamy wiary i wartości chrześcijańskich. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja.
 13. Proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce zaprasza na uroczystość Koronacji Wareckiego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w niedzielę 20 maja. Szczegółowy program uroczystość znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 14. Za naszym pośrednictwem Klub Honorowych Dawców Krwi „PULS” w Grójcu zaprasza w sobotę 19 maja w godz. 10-14, do oddania krwi w ramach XI edycji kampanii „Zbieram krew dla Polski”. Ambulans będzie ustawiony na parkingu pod marketem Intermarche przy ul. Medalowej.
 15. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na „Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 16. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 17. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Chrystianofobia po Polsku” o 837 aktach profanacji symboli religijnych i miejsc świętych w Polsce dokonanych w ostatnim latach. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o przypadającej dzisiaj 37. rocznicy zamachu na Jana Pawła II.
 18. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek święto św. Macieja, apostoła,
  - w środę uroczystość św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski.
 19. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Zdzisław Pakulski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na remont nawierzchni przed kościołem nie będzie procesji eucharystycznej.
 2. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. W środę spotkanie „Magis” dla studentów o godz. 19.00. Tym razem zapraszamy na wykład z cyklu „Duchowość dla Warszawy” w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Więcej informacji u ks. Kamila.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem na co dzień, albo o niewierzących w istnienie aniołów”.
 6. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 8. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę autokarową do Miedniewic, Nieborowa i Radziejowic, wyjeżdżamy w najbliższą sobotę 12 maja o godz. 7.00.
 9. Również w sobotę w Kobylinie o godz. 19.00 będzie tzw. „majówka”, czyli Msza św. z nabożeństwem majowym. Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 10. Za naszym pośrednictwem Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu zaprasza w sobotę na obchody „Dnia Strażaka”. Uroczystości rozpoczną się od Mszę św. w intencji strażaków o godz. 16.30.
 11. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 12. Również za tydzień w niedzielę 13 maja o godz. 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 13. W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii profesorów i studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego - Collegium Joanneum. Nasi goście opowiedzą nam o potrzebie poznawania Boga, zrozumienia własnej wiary, a wiec korzystania z oferty uczelni. Collegium Joanneum przygotowuje osoby do posługi w parafiach, wspólnotach i ruchach kościelnych naszej diecezji. Umożliwia zdobywanie kwalifikacji do nauczania katechezy w szkole, oraz wspomaga małżeństwa w radosnym podążaniu drogą chrześcijańskiej rodziny. Wśród gości będą: ks. prof. Robert Skrzypczak, autor popularnej książki o ks. Dolindo oraz ks. dr Janusz Stańczuk, autor książek dla dzieci. Po każdej Mszy będzie można nabyć te książki oraz poprosić o autograf.
 14. Spotkanie informacyjne dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej w góry na wakacje z ks. Kamilem, będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
 15. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na „I Grójecki Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne m.in. wystąpi „Mały Chór Wielkich Serc” z Łodzi. Gry i zabawy, pokazy umiejętności OSP w Grójcu i Powiatowej Komendy Policji w Grójcu. Pokazy gimnastyki i sztuki walki, a także loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, bezpłatny poczęstunek i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy fanty od parafian do loterii i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 16. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 17. Serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny Wspieram Dominika, który odbędzie się 10 maja (czwartek) o godz. 16.30 na hali sportowej Spartakus w Grójcu. Celem koncertu jest zebranie środków finansowych na leczenie chorego na nowotwór nerek 18-letniego Dominika, mieszkańca Grójca i naszego parafianina. 
 18. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać naszą parafialną gazetkę „Nicolaus”.
 19. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Komunijne bale? Nie u wszystkich”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy fragmenty wywiadu z papieżem Franciszkiem „Rewolucja Boga”.
 20. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski.
 21. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Julita Dudek,
  - śp. Tadeusz Kołacz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIII Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 2. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej podczas nabożeństw majowych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 3. W czwartek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, świętując 227. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Ze względu na przypadającą w tym dniu Uroczystość 3 Maja, adoracja będzie w godz. 18-19.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remont nawierzchni przed kościołem.
 10. W dniach 1 i 3 maja br. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 11. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu na terenie archidiecezji warszawskiej. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o teologii ciała, głoszonej według św. Jana Pawła II. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Maryjnych drogach Prymasa Tysiąclecia. Ze względu na remont nawierzchni przed kościołem dzisiaj prasę można nabyć przed kaplicą pogrzebową.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę wspomnienie św. Atanazego,
  - w czwartek Uroczystość NMP, Królowej Polski,
  - w piątek wspomnienie św. Floriana.
 15. W ostatnim czasie zmarły nasze parafianki:
  - śp. Teodozja Walczak,
  - śp. Bogumiła Kopera.
  Polećmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Niedziela Dobrego Pasterza, którą dzisiaj przeżywamy rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Niech te dni będą czasem modlitwy, aby to co jest dziełem Boga w ludzkim sercu, było przez tego człowieka przyjęte.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 4. Również w piątek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. Spotkanie Magis dla studentów w sobotę o godz. 18.30. Tematem spotkania będzie najnowsza adhortacja Papieża Franciszka "Gaudete et exsultate".
 6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę autokarową w sobotę 2 czerwca. W programie m.in. zwiedzanie odrestaurowanej katedry w Łowiczu, jednego z najstarszych kościołów romańskich w Polsce, św. Aleksego w Tumie, zamku królewskiego w Łęczycy oraz miejsca narodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Dodatkowe informacje można uzyskać u ks. Mariusza.
 7. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w niedziele 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do 15 maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 8. W przyszłą niedzielę 29 kwietnia o godz. 15.00 na stadionie Mazowsza w Grójcu przy ul. Laskowej odbędą się XIII Grójeckie Biegi Papieskie. Organizatorzy za naszym pośrednictwem zapraszają do udziału w tej imprezie sportowej upamiętniającej papieża Polaka św. Jana Pawła II. Zapisy będą godzinę przed biegiem.
 9. Z radością informujemy, że w Archidiecezjalnym Konkursie Santo Subito poświęconym św. Janowi Pawłowi II, dwie uczennice z PSP Nr 2 zostały laureatkami etapu rejonowego. Gratulujemy Marii Jakubowskiej z klasy 4b za zajęcie I miejsca i Antoninie Jermacz z klasy 4 d za zajęcie III miejsca. Nasze podziękowania i gratulacje przekazujemy pani Anecie Senator za przygotowanie swoich uczennic do konkursu.
 10. Rozpoczęliśmy wymianę nawierzchni placu, dróg i schodów na terenie wokół kościoła.  W trakcie remontu wymienimy całą infrastrukturę w otoczeniu kościoła. Zostanie zamontowane nowe przyłącze wody wraz całą intalacją wodną, Wymienimy starą instalację elektryczną. Zostanie zamontowana nowa instalacja do nawodnienie terenów zieleni oraz istalacja do minitoringu kościoła i placu wokól kościoła. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji oraz o wyrozumiałość związaną z przejściowymi trudnościami z dojściem do kościoła.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” otrzymamy bezpłatny dodatek najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym. Natomiast w „Niedzieli” w ramach Tygodnia Modlitw o Powołania m.in. przeczytamy o codziennym życiu, modlitwie i pracy klauzurowego zakonu sióstr Bernardynek.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski,
  - w środę święto św. Marka, ewangelisty.
 13. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Leszek Żurawski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj przed kościołem Komenda Powiatowa Policji w Grójcu we współpracy z naszą parafią organizuje „Dzień Dawcy Szpiku”. W godzinach od 8.00 do 16.00, osoby w wieku 18-55 lat będą mogły zarejestrować się, jako potencjalni dawcy szpiku. Potrzebne są wyłącznie dobre chęci i dokument tożsamości z numerem PESEL. Statystycznie, co godzinę w Polsce jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Każdego z nas może to spotkać, dlatego prosimy o pomoc. W ten sposób możemy ofiarować najcenniejszy dar drugiemu człowiekowi, czyli życie.
 2. Również jutro, w poniedziałek w godz. 8 -18 w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu ul. Brzozowa 108, będzie można zarejestrować się, jako potencjalny dawca szpiku.
 3. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na ostatnie spotkanie przed uroczystością Komunii Świętej, we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 4. Spotkanie Magis dla licealistów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. W sobotę zapraszamy na rozgrywki Piłkarskiej Ligi Ministranckiej. Na boiskach Grójeckiego Ośrodka Sportu przy ul. Laskowej 17 od godz. 9.00, rywalizować będą o puchar Dziekana Grójeckiego zespoły ministrantów z dekanatów: grójeckiego, wareckiego i mogielnickiego. Zapraszamy do kibicowania naszym ministrantom.
 7. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o wpłacenie pozostałej kwoty za pielgrzymkę do 15 maja. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 8. Jak każdego roku możemy zdecydować o przeznaczeniu 1% naszego podatku dochodowego na wskazaną przez siebie organizację pożytku publicznego. Zachęcamy i prosimy o dar serca w postaci przekazanie 1 % podatku na Parafialny Dom Opieki działający w naszej parafii. Wypełniając PIT należy w odpowiednim miejscy wpisać numer KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej (0000225750) oraz wskazać tzw. cel szczegółowy: PARAFIA ŚW. MIKOŁAJA W GRÓJCU – PARAFIALNY DOM OPIEKI. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać ulotkę informacyjną.
 9. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Jeszcze Francja nie umarła”, czy krew przelana za wiarę przez współczesnych męczenników znad Sekwany uratuje Francję od zbiorowej apostazji? Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Benedykcie XVI, jako rzeźbiarzu Bożego objawienia.
 10. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Ludwik Wiśniewski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek...