DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” udzieliła naszej parafii pełnomocnictwa na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie miasta Grójec. Zbiórka będzie na zasadach określonych w regulaminie Dnia Papieskiego, zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 2014 r. o zbiórkach publicznych. Informujemy, że tradycyjnie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin będzie po każdej Mszy św. przed kościołem oraz młodzież z duszpasterstwa Magis będzie kwestować na terenie miasta Grójec. Już z góry serdeczne dziękujemy za składane ofiary.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele po nabożeństwie. Temat katechezy: „Być chrześcijaninem w przeżywaniu swego człowieczeństwa, czyli o czym nigdy nie wolno zapomnieć”.
 4. W piątek 13 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 6. Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, zaprasza za naszym pośrednictwem w dniu piątek 13 października na jubileusz 105 – lecia istnienia szkoły oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczną się od Mszy św. o godz. 13.30 w naszym kościele.
 7. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2018. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Podczas ferii zimowych w dniach 13-20.01.2018 roku, nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci w Kotlinie Kłodzkiej. Każdego kto lubi narty, sanki i inne zabawy na śniegu oraz chce poznać ciekawe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej zapraszamy do Lądka Zdroju. Zapisy przyjmujemy do 15 grudnia w zakrystii i kancelarii. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 9. W przyszłym roku przypada 160 rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Z tej okazji z naszej parafii jest organizowana w dniach 14-27 lipca 2018 r. pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes we Francji i Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat w Hiszpanii. Pielgrzymka trawa 8 dni, przelot jest samolotem do Barcelony, a następnie autokarem zwiedzanie Hiszpanii i Francji. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Barcelony, Saragossy, Monteserrat Carcassonne, Lourdes oraz dwa dni odpoczynku nad morzem. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł pt. „Mamo nie wierzę”, o problemach rodziców gdy ich dzieci tracą wiarę. Natomiast w „Niedzieli” przeczytamy m.in. o różańcowej tarczy, czyli o mocy różańca i Nowennie Pompejańskiej.
 11. Przypominamy, że w naszym sklepiku parafialnym możemy kupić modlitewniki, Pismo Święte, różańce, kalendarze na rok 2018 oraz inne dewocjonalia.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka,
  - w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Lucyna Kulczycka,
  - śp. Jerzy Pawelec,
  - śp. Krzysztof Kierszykowski-Kierszniewski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.......