III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Po zakończeniu kwarantanny, którą objęci zostali księża naszej parafii wracamy do normalnego rytmu służby Bożej w naszym kościele. Dziękujemy za wszelkie wsparcie udzielone nam w tym trudnym czasie, gdy nie mogliśmy sprawować liturgii w kościele ani spełniać żadnej posługi duszpasterskiej. Szczególne podziękowania za modlitwę w intencji Ks. Pawła Komara, który w Wielką Środę trafił do szpitala, przebywał w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii, a teraz dzięki łasce Bożej i wysiłkowi lekarzy szybko powraca do zdrowia.
 2. Zgodnie z obowiązującymi obecnie restrykcjami w kościele na Mszy św. może przebywać jedna osoba na 15 m2. (W przypadku naszego kościoła będzie to ok. 30 osób) Pamiętajmy, że istnieje także możliwość uczestnictwa na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiedniego dystansu między sobą.
 3. W piątek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00,
  w niedziele - o godz. 18:30.
 4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach św. o 6:30, 7:30, 16:00 i 18:00 z zachowaniem norm bezpieczeństwa sanitarnego.
 5. Przypominamy, że na wypełnienie obowiązku wielkanocnej spowiedzi i komunii św. mamy czas aż do Zesłania Ducha Świętego.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. W niedzielę przypada 3 maja – święto narodowe. Uroczystość NMP Królowej Polski ze względu na pierwszeństwo liturgiczne niedzieli celebrowana dzień wcześniej, czyli w sobotę.
 8. Uroczystość I Komunii Św., która zaplanowana była na niedzielę 17 maja zostaje przeniesiona na niedzielę 27 września. Gdyby okazało się, że we wrześniu nadal obowiązywać będą poważne ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych, rozważymy kolejny termin.
 9. Rocznica I Komunii Św., która miała odbyć się 24 maja również zostaje przeniesiona na inny termin, który zostanie podany w późniejszym czasie.
 10. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w godzinach popołudniowych od 16:00 do 17:30 i załatwiane będą wyłącznie sprawy związane z pogrzebem. W pozostałych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie przekazali ofiary na konto naszej parafii.
 12. Przypominamy, że istnieje możliwość telefonicznego lub mailowego zgłaszania intencji Mszy św.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która dostępna jest pod chórem i w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Eugeniusz Biedrzycki
  śp. Zofia Mazurek
  śp. Józef Gogol
  śp. Irena Jaszewska
  śp. Teresa Brzezińska
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…