IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Od jutra wchodzi w życie kolejny etap łagodzenia obostrzeń i tzw. odmrażania gospodarki. Zostaną otwarte centra handlowe, hotele, a także muzea i instytucje kultury. Zachęcamy więc do powrotu do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Transmisje internetowe i telewizyjne nie są w stanie zastąpić fizycznej obecności na Eucharystii. Zgodnie z obowiązującymi obecnie restrykcjami w kościele na Mszy św. może przebywać jedna osoba na 15 m2. Pamiętajmy, że istnieje także możliwość uczestnictwa na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiedniego dystansu między sobą.
 2. Dziś Narodowe Święto Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia w 1791 r. przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 Maja. Uroczystość NMP Królowej Polski ze względu na pierwszeństwo liturgiczne niedzieli wielkanocnej obchodzona była w dniu wczorajszym.
 3. Dziś po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca.
 4. W poniedziałek od godz. 17:00 czytane będą wypominki, a o godz. 18:00 Msza św. za naszych zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów.
 5. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedziele - o godz. 18:30.
 6. Uroczystość I Komunii Św., która zaplanowana była na niedzielę 17 maja zostaje przeniesiona na niedzielę 27 września. Gdyby okazało się, że we wrześniu nadal obowiązywać będą poważne ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych, rozważymy kolejny termin. Można także umówić się indywidualnie na rodzinną uroczystość I Komunii św. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem w kancelarii w czwartki.
 7. Rocznica I Komunii Św., która miała odbyć się 24 maja również zostaje przeniesiona na inny termin, który zostanie podany w późniejszym czasie.
 8. Kancelaria parafialna od poniedziałku czynna będzie w normalnych godzinach urzędowania czyli od 8:30 do 10:00 i od 16:00 do 17:30.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli naszą parafię wpłacając ofiary na konto.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku parafialnym.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  śp. Krzysztof Wolski
  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…