VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zachęcamy do powrotu do uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Transmisje internetowe i telewizyjne nie są w stanie zastąpić fizycznej obecności na Eucharystii. Zgodnie z obowiązującymi obecnie restrykcjami w kościele na Mszy św. może przebywać jedna osoba na 10 m2. Pamiętajmy, że istnieje także możliwość uczestnictwa na zewnątrz kościoła z zachowaniem odpowiedniego dystansu między sobą.
 2. W tym tygodniu odprawiamy Dni Modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). W poniedziałek, wtorek i środę wypraszać będziemy u Boga, który jest Panem natury błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje.
 3. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II, wielkiego papieża-Polaka. Zapraszamy jutro na godz. 21:00 na Apel Jasnogórski przygotowany przez Ks. Pawła Komara i duszpasterstwo młodzieży naszej parafii. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar świętego Rodaka na Stolicy Piotrowej i za jego wstawiennictwem wypraszać błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Jeżeli pogoda dopisze, Apel odbędzie się na zewnątrz przed figurą Matki Bożej.
 4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedziele - o godz. 18:30.
 5. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek rozpoczniemy już nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Powoli więc zbliża się do końca okres zmartwychwstania Pańskiego; pamiętajmy, aby przystąpić do spowiedzi
  i komunii św. wielkanocnej.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie wsparli naszą parafię wpłacając ofiary na konto oraz składając je na tacę.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku parafialnym. Tygodniki Gość Niedzielny oraz Idziemy opisują niezwykłą historię choroby i cudownego uzdrowienia naszego Ks. Pawła Komara. Zachęcamy, aby zapoznać się z jego poruszającym świadectwem.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  Śp. Krystyna Wrotek
  Śp. Jerzy Olak
  Śp. Stanisław Kostrzewski
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…