TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Grójeckie obchody rozpoczną się dziś Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 17:00. Po Mszy przemarsz pod pomnik J. Piłsudskiego i uroczystości patriotyczne. Na poniedziałek 11 listopada zaplanowano bogaty program artystyczny, który rozpocznie się o 16:00 w Hali Sportowej Spartakus.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. O. Pio.
 3. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o 19:30 w sali na plebanii.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojcowie opowiedzą o swojej pracy misyjnej i rozprowadzać będą kalendarze ścienne na rok 2020, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie misji.
 5. Duszpasterstwo młodzieżowe MAGIS zaprasza w przyszłym tygodniu w niedzielę w godzinach od 9:00 do 17:00 na kawę, ciastko i pogawędkę
  do kawiarenki w dużej sali domu parafialnego.
 6. Zakończyliśmy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego Archidiecezji Warszawskiej. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 7. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia na 28. rocznicę powstania Radia Maryja w dniu 7 grudnia. Bliższe informacje
  w gablocie, zapisy w kiosku parafialnym.
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę parafialną do Medjugorie połączoną ze zwiedzaniem Bałkanów w dniach od 4 do 11 lipca 2020. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i kancelarii.
 9. Gmina Grójec organizuje bezpłatne szkolenia komputerowe dla chętnych powyżej 25 roku życia. Na zajęciach będzie można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi komputera, dowiedzieć się, jak założyć internetowe konto bankowe, jak zrobić zakupy. Szczegóły na plakacie.
 10. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym wywiad z Ks. Prof. Piotrem Mazurkiewiczem o relacjach między narodem a Kościołem, w Niedzieli o patriotyzmie w gospodarce.
 11. W liturgii tego tygodnia:
  w poniedziałek św. Marcina z Tours,
  we wtorek św. Jozafata,
  w środę Pierwszych Męczenników Polski.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:
  śp. Andrzej Duś
  śp. Wacław Figurski
  śp. Leonarda Szymul
  śp. Dariusz Zapora
  śp. Stefania Olszewska
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…