DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W sobotę 21 września o godz. 11:00 Mszę św. z okazji sześćsetnej rocznicy nadania Grójcowi praw miejskich odprawi Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski. Program obchodów jubileuszu na plakatach.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczną przygotowanie do sakramentu oraz ich rodziców odbędzie się dziś w kościele po Mszy św. o godz. 17:00.
 3. W poniedziałek 23 września o godz. 18:00 Ks. Bp Michał Janocha udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom, którzy ukończyli już przygotowanie. Ostatnia próba przed bierzmowaniem odbędzie się 20 września o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. w środę 25 września o 19:00 w kościele.
 5. Zapraszamy na próby scholi dziecięcej, prowadzone przez p. Magdę w piątki o godz. 18:00.
 6. Przy naszej parafii zawiązuje się schola młodzieżowa. Adresowana jest do młodzieży: kandydatów do bierzmowania, uczniów szkół średnich, studentów oraz osób do 35 roku. Instrumentaliści mile widziani. Pierwsza próba odbędzie się w sobotę 21 września o godz. 9.00 w salce pod plebanią.
 7. Ministranci spotykają się w soboty o godz. 9:00. Służba przy ołtarzu jest dla młodych sprawdzoną szkołą wiary i pobożności. Zachęcamy do wstępowania!
 8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 22 września o godz. 18:00. Cykl przygotowania obejmuje 10 katechez, które odbywać się będą w kolejne niedziele o tej samej godzinie.
 9. Przypominamy, że dzień dyżuru proboszczowskiego w kancelarii został zmieniony z wtorku na czwartek.
 10. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu i modlitwy osobistej w czasie naszej codziennej porannej adoracji.
 11. W kiosku parafialnym dostępne są tygodniki katolickie. W Gościu Niedzielnym interesująca historia relikwii Drzewa Krzyża Świętego, w Niedzieli wywiad z red. Krzysztofem Ziemcem, a w Idziemy o agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r. Zachęcamy do nabywania.
 12. W liturgii tego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie męczenników Korneliusza i Cypriana,
  - we wtorek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
  - w środę św. Stanisława Kostki,
  - w sobotę św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  śp. Andrzej Szymański,
  śp. Maria Potoroczyn,
  śp. Marianna Woźniak.
  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…