IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 2. We wtorek 2 kwietnia będziemy obchodzić 14 rocznicę odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 6. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 7. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebanii.
 8. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 6 kwietnia o godz. 17.00. Spotkanie będzie w kościele.
 9. Za tydzień niedzielę 7 kwietnia pragniemy zaprosić na Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Bazyli Cendrowicz, paulin posługujący w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Toruniu. Prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich bliskich, przyjaciół i znajomych.
 10. Zapraszamy wszystkim wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIV Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę 7 kwietnia pod hasłem „Tato to ja”. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 11. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 12. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. W sklepiku można nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.
 13. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 14. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączony bezpłatny dodatek zatytułowany „Ziołowa apteczka na wiosnę”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o antykatolickiej kampanii pod pretekstem walki z nadużyciami.
 15. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Krystyna Kurowska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….