III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie jest dzisiaj o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 2. Od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje szkolne dla młodzieży Gimnazjum, 7 i 8 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Rekolekcje poprowadzą klerycy z Warszawskiego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży uczestniczących w rekolekcjach, a rodziców prosimy o zapewnienie pełnego udziału swoim dzieciom w tych wyjątkowych lekcjach.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 5. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Adorację Krzyża, przygotowaną przez młodzież z duszpasterstwa naszej parafii.
 6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 7. W najbliższą sobotę 30 marca o godz. 16.00 będzie odbiór strojów dla dzieci, które w tym roku przystępują do I Komunii Świętej. Dotyczy to osób, które zgłosiły poprawki lub złożyły dodatkowe zamówienie.
 8. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 9. W ubiegłą niedzielę w czasie zbiórki do puszek w ramach pomocy dla misjonarzy, zebraliśmy 3490 zł. Za wszystkie ofiary bardzo dziękujemy.
 10. Dziękujemy mieszkańcom Grudzkowoli za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mieszkańcy przekazali na ten cel 250 zł.
 11. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Polakach, którzy ratowali Żydów zatytułowany: „Śmierć za chleb powszedni”. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Dniu Świętości Życia.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 15. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Mirosława Kot,
  - śp. Ewelina Parakowska,
  - śp. Ryszard Kępka.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….