II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele w Polsce jest obchodzona jako niedziela pomocy misjonarzom – „Ad Gentes”. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć dobrowolne ofiary do puszek. Za życzliwość i ofiarność w imieniu misjonarzy z góry składamy serdeczne podziękowania.
 2. W Wielkim Poście w każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, dzieci na godz. 16.30, dorosłych na godz. 17.15, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.15.
 3. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 24 marca o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 4. W ubiegłą niedzielę wolontariusze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie zebrali do puszek 4710 zł. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zorganizowanie wyjazdów wakacyjnych polskim dzieciom mieszkającym w Rumunii.
 5. W piątek 29 marca o godz. 19.00 zapraszamy na Adorację Krzyża, przygotowaną przez młodzież z duszpasterstwa naszej parafii.
 6. Młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy, w sobotę 13 kwietnia na Diecezjalny Dzień Młodych do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Informacje i zapisy u ks. Pawła Komara.
 7. W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego zachęcamy, aby stół świąteczny oświetlała świeca Caritasu. Świece można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 8. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Tygodniki katolickie: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” możemy otrzymać w kiosku parafialnym. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o współczesnej jałmużnie, która niejedno ma imię. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o dniu modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 10. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 11. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jerzy Sztyk.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….