UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Ministranci przed kościołem po każdej Mszy św. rozprowadzają kadzidło i kredę. Składane ofiary są przeznaczone na fundusz ministrancki. Dziękujemy za wsparcie naszej Służby Liturgicznej Ołtarza.
 3. W dzisiejszą Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz czwarty w Grójcu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się we wspólne świętowanie. Wyruszamy w kolorowym orszaku o godz. 13.00 z placu przy kościele Miłosierdzia Bożego. Zakończenie orszaku na pl. Wolności, gdzie będą jasełka i wspólne kolędowanie.. Zachęcamy wszystkich, aby wychodząc z kościoła wzięli przygotowane korony.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych pogłębiające wiarę i znajomość nauki Kościoła. Najbliższe spotkanie w czwartek w kościele, po Mszy św. wieczornej. Temat katechezy: „Wezwani do jedności. Po co nam ekumenizm?”
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 7. Dziecięca schola parafialna „Iskierki św. Mikołaja” zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 13 stycznia o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 9. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast kiosku parafialnym możemy nabyć tygodnik katolicki. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o dramacie pozbywaniu się w Europie kościołów i zmianie ich przeznaczenia. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o szukaniu Boga w codzienności.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła.
  Plan kolędy:
  Poniedziałek 07.01 od godz. 16.00
  ul. Polna – 2 księży
  ul. Kozietulskiego 1 – 1 ksiądz
  ul. Kozietulskiego 3 – 1 ksiądz
  Wtorek 08.01 od godz. 16.00
  ul. Brzozowa 15 – 1 ksiądz
  ul. Brzozowa – 2 księży
  ul. Starostwo 1a – 1 ksiądz
  Środa 09.01 od godz. 16.00
  os. Polna 1 – 2 księży
  os. Polna 5 – 1 ksiądz
  Czwartek 10.01 od godz. 16.00
  os. Polna 2 – 2 księży
  ul. Starostwo 2 – 1 ksiądz
  Piątek 11.01 od godz. 16.00
  os. Polna 3 – 2 księży
  os. Polna 6 – 1 ksiądz
  ul. Starostwo – 1 ksiądz
  Sobota 12.01 od godz. 9.00
  Odrzywołek (bez bloków i Dobryszewa) – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę, 12 stycznia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Odrzywołka. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marian Giszka,
  - śp. Marek Rup.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….