IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Jutro wigilia Bożego Narodzenia.  Zapraszamy na ostatnie Roraty o godz. 6.30. W wigilię nie będzie Mszy św. o 7.30 i 18.00. Zachęcamy, aby w wigilię zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Niech w gronie rodziny nie zabraknie wspólnej modlitwy, połamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. O północy zapraszamy na uroczystą Mszę św. zwaną Pasterką.
 2. Ofiary składane na tacę podczas pasterski będą przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą.
 3. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o 6.30. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę 8, 9.30, 11, 12.30, 17.00 i 19.00.
 4. W drugi dzień świat Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. W czwartek o godz. 18:00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 6. Można jeszcze nabyć w parafialnym sklepiku świecę z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.
 7. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele. Jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 8. Polecamy zakup świątecznych tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Niedzieli” dołączony jest śpiewnik i płyta z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Natomiast „Gość Niedzielny” oferuje ponad 130 świątecznych stron podwójnego numeru tygodnika.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę święto św. Szczepana,
  - w czwartek święto św. Jana Ewangelisty,
  - w piątek święto świętych Młodzianków męczenników.
 10. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy po świętach.
  Piątek 28.12, od godz. 16.00
  ul. Kasztanowa – 2 księży
  ul. Polna 5 – 1 ksiądz
  ul. Polna 5a – 1 ksiądz
  Sobotę 29.12, od godz. 9.00
  Słomczyn – 4 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 29 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do Słomczyna. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 11. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Halina Maliszewska,
  - śp. Tadeusz Sitarek,
  - śp. Sławomir Muranowicz,
  - śp. Aleksander Wojciechowski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….