I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa zarówno na końcu czasów jak i podczas świat Bożego Narodzenia. W Adwencie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane o godz. 6.30.
 2. Dzisiaj o godz. 12:30 suma odpustowa z okazji patrona naszej parafii św. Mikołaja. Uroczystej liturgii będzie przewodniczył ks. dr Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Metropolitalnej warszawskiej. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 3. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebani.
 5. W czwartek Uroczystość św. Mikołaja – patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 6.30, 7.30 i 18.00. W uroczystość św. Mikołaja przez cały dzień od godz. 8.00 do 20.00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do prywatnej modlitwy uwielbienia Pana Boga w Najświętszym Sakramencie.
 6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 11:00 i 18.00. W samo południe od godz. 12 do 13 zapraszamy na „Godzinę Łaski”. Jest to na całym świecie godzina wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji nawrócenia grzeszników.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. W przyszłą niedzielę 9 grudnia rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone na każdej Mszy św., a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.30. Rekolekcje poprowadzi o. Alard Maliszewski, franciszkanin z Kłodzka. Prosimy o zaproszenie na ćwiczenia rekolekcyjne swoich, bliskich, przyjaciół i znajomych.
 9. Poświęcony opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św. Zachęcamy do nabywanie opłatka w kościele jest to wyrazem naszej łączności ze wspólnotą parafialną.
 10. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili XIX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka przed kościołem dobrowolnych ofiar do puszek.
 11. W przyszła niedzielę zapraszamy na „Kiermasz Świąteczny”. Dzieci ze scholi parafialnej przygotowały stroiki bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na fundusz scholi dziecięcej.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na organizowaną z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka jest w dniach 29 lipca – 8 sierpnia 2019 r. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Ziemi Świętej i Jordanii. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 13. Przed nami 34. Światowe Dni Młodzieży. Tym razem Papież Franciszek wybrał jako miejsce spotkania Panamę. Długa odległość większości uniemożliwia w uczestniczeniu w tym wydarzeniu. Dlatego Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich młodych, którzy chcą doświadczyć żywego Kościoła w łączności z Papieżem i młodzieżą całego świata na „Panamę w Warszawie.” Wydarzenie te odbędzie się w niedzielę 27 stycznia 2019 r. w Świątyni Opatrzności Bożej. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd. O szczegółach i zapisach można dowiedzieć się u ks. Pawła Komara. Liczba miejsc ograniczona.
 14. Nasza parafia we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu przygotowuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Można włączyć się w dzieło pomocy zatytułowane „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może otrzymać aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotuje świąteczną paczkę. Aniołki znajdują się przy bocznym ołtarzu. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do 15 grudnia. Na świątecznej paczce należy w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Zachęcamy do włączenia się w dar serca okazany dzieciom.
 15. W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku zachęcamy, aby stół wigilijny oświetlała świeca z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece Caritasu można kupić w naszym parafialnym sklepiku. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
 16. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast w kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
  - w czwartek uroczystość św. Mikołaja biskupa – patrona naszej parafii.
  - w piątek wspomnienie św. Ambrożego,
  - w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 18. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie jest czynna popołudniami.
  Poniedziałek 3.12
  ul. Lewiczyńska 7b, 8, 10, 12 – 3 księży
  Wtorek 4.12
  ul. Lewiczyńska strona parzysta i nieparzysta – 4 księży
  Środa 5.12
  ul. Gwardzistów – 2 księży
  ul. Drogowców – 1 ksiądz
  ul. Morelowa – 1 ksiądz
  Sobota 8.12
  ul. Lewiczyńska za obwodnicą – 1 ksiądz
  Marianów – 1 ksiądz
  Czwartek 13.12
  ul. Wiśniowa – 1 ksiądz
  ul. Lipowa – 1 ksiądz
  ul. Głogowa – 2 księży
  Piątek 14.12
  ul. Batalionów Chłopskich – 4 księży
  Sobota 15.12
  ul. Janówek – 2 księży
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 8 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 19. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jakub Szymanowicz.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….