TRZYDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
 2. Młodzież z naszego duszpasterstwa zaprasza do kawiarenki znajdującej się w domu katechetycznym. Dzisiaj po każdej Mszy św. organizatorzy zapewnią słodkie niespodzianki dla każdego, niezależnie od wieku i upodobań. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Dzielenie się opłatkiem symbolizuje jedność i wzajemną miłość. Nabywanie poświęconego opłatka w kościele jest wyrazem łączności ze wspólnotą parafialną. Opłatek można otrzymać od pana organisty w zakrystii po każdej Mszy św.
 3. We wtorek o godz. 18:00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w środę podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 4. Również we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00, spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 7. W sobotę o godz. 7:30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebani.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12:30, z okazji patrona parafii św. Mikołaja. Liturgii będzie przewodniczył ks. dr Janusz Bodzon, kanclerz Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
 10. Ofiary złożone za tydzień na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. Nasza parafia we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu przygotowuje paczki dla dzieci z ubogich rodzin. Można włączyć się w dzieło pomocy zatytułowane „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Każdy z nas może otrzymać aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotuje świąteczną paczkę. Aniołki znajdują się przy bocznym ołtarzu. Paczki prosimy przynosić do zakrystii do 15 grudnia. Na świątecznej paczce należy w widocznym miejscu wpisać numer znajdujący się na aniołku. Zachęcamy do włączenia się w dar serca okazany dzieciom.
 12. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Msze św. ku czci Matki Bożej zwane „Roratami”, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
 13. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 14. Od poniedziałku 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od godz. 9.00. Plan kolędy można otrzymać przy wyjściu z Kościoła. W trakcie trwania kolędy kancelaria nie będzie czynna popołudniami.
  Poniedziałek 3.12
  ul. Lewiczyńska 7b, 8, 10, 12 – 3 księży
  Wtorek 4.12
  ul. Lewiczyńska strona parzysta i nieparzysta – 4 księży
  Środa 5.12
  ul. Gwardzistów – 2 księży
  ul. Drogowców – 1 ksiądz
  ul. Morelowa – 1 ksiądz
  Sobota 8.12
  ul. Lewiczyńska za obwodnicą – 1 ksiądz
  Marianów – 1 ksiądz
  Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o podstawienie samochodów w sobotę 8 grudnia na godz. 8.45, które zawiozą księży do miejscowości poza Grójcem. Z góry dziękujemy za życzliwość.
 15. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o Benedykcie XV, papieżu naszej niepodległości. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Król Kosmosu”, o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata.
 16. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek święto św. Andrzeja, apostoła.
 17. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Joanna Przybysiak,
  - śp. Hanna Pietrzak.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….