TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Ubogiego pod hasłem „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Włączając się w przesłanie papieża Franciszka, zachęcamy do pomocy materialnej naszym siostrom i braciom z parafii Miłosierdzia Bożego w Żytomierzu na Ukrainie.
 2. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, młodzież z naszego duszpasterstwa zaprasza do kawiarenki w domu katechetycznym. Młodzież zapewnia słodkie niespodzianki dla każdego, niezależnie od wieku i upodobań.
 3. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Przypominamy o wpłaceniu do 25 listopada zaliczki na wyjazd. Wpłaty przyjmuje ks. Proboszcz.
 4. Od Adwentu, czyli od 3 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy, błogosławieństwa domu oraz spotkania i rozmowy z duszpasterzami.
 5. W piątek, 16 listopada 2018 roku, zmarł w wieku 72 lat śp. Ks. kanonik Adam Stefaniak, były proboszcz w Drwalewie. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 19 listopada o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Drwalewie.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy dlaczego warto czytać książki najmłodszym dzieciom. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Pod biało - czerwonym sztandarem”.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego,
  - w środę wspomnienie Ofiarowania NMP,
  - w czwartek wspomnienie św. Cecylii,
  - w sobotę wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja i towarzyszy.
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Aleksandra Zimińska,
  - śp. Arkadiusz Kaczmarek.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….