TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj obchodzimy 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. dziękczynną w intencji Ojczyzny o godz. 12.30.
 2. Również dzisiaj w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości o godz. 15.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, odbędzie się uroczysta Msza św. z asystą Wojska Polskiego. Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 4. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Jarosława Olszewskiego, pracującego na Ukrainie w Żytomierzu. Ks. Jarosław będzie głosił Słowo Boże i dzielił się doświadczenie pracy duszpasterskiej na Ukrainie. Od kilku lat tworzy wspólnotę parafialną, buduje kościół, który jest centrum kultu Miłosierdzia Bożego na Ukrainie. Po każdej Mszy św. będzie możliwość wsparcia tego dzieła przez złożenia dobrowolnych ofiar do puszek. Z góry dziękujemy za życzliwość i okazaną pomoc.
 6. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można jeszcze składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. Za złożone owoce w minionym tygodniu dziękujemy mieszkańcom Załącza oraz indywidualnym ofiarodawcom.
 7. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 8. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy rozmowę o społecznej tkance niepodległości. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany: „Stańcie do apelu. Chwała bohaterom!”.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  - we wtorek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich,
  - w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
 10. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Bożena Chojecka,
  - śp. Katarzyna Katana,
  - śp. Barbara Michalak–Komisarska,
  - śp. Zofia Syroka,
  - śp. Andrzej Mitan,
  - śp. Zbigniew Jasiński.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….