TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 2. Również dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na niezwykły Koncert Niepodległościowy. Posłuchamy utworów i pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestra OSP w Grójcu oraz scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego.
 3. Jutro o godz. 17:00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18:00 Msza św. wypominkowa.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej w sali na plebani.
 5. W środę 7 listopada o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, organizowana przez społeczność Liceum Ogólnokształcącego i Starostwo Powiatowe w Grójcu z udziałem Wojska Polskiego, kombatantów i władz samorządowych.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Temat katechezy: „Czas ucieka, wieczność czeka”.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 8. W przyszłą niedzielę 11 listopada, w 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.30.
 9. Za naszym pośrednictwem Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędzie się w dniach 10 – 11 listopada 2018 r. W programie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w niedzielę 11 listopada o godz. 15.00 będzie uroczysta Msza w intencji Ojczyzny w kościele Miłosierdzia Bożego. Szczegółowy program obchodów znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. W przyszłym roku z naszej parafii jest organizowana w dniach 29 lipca – 8 sierpnia pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka trwa 11 dni, przelot jest samolotem do Tel Avivu, a następnie autokarem zwiedzanie Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Jerozolimy, Betlejem, Kany Galilejskiej, Nazaretu, Hajfy, Petry, Góry Nebo, Masady, a także odpoczynek nad morzem Martwym. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 11. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. Za złożone owoce w minionym tygodniu dziękujemy mieszkańcom indywidualnym darczyńcom z Odrzywołka i Kobylina.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 13. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy rozmowę o tym, jak przygotować się na dobrą śmierć. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany „Musi wyboleć do końca”, o tym jak przetrwać żałobę.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego.
 16. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Teresa Kalicińska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….