TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dzisiejszą niedzielę, już po raz dziesiąty, obchodzimy w całym kraju Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
 2. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu wszystkich tych, którzy wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywanie z Bogiem. Tego dnia Msze Św. w kościele o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. O godz. 18.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wypominki za zmarłych. Msze św. na cmentarzach: o godz. 12.30 na starym cmentarzu, a o godz. 14.00 na nowym cmentarzu.
 3. Od 1 do 8 listopada można uzyskać codziennie odpust zupełny pod warunkiem pobożnego nawiedzenia cmentarza i odmówienia modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
 4. W piątek 2 listopada Wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Msze św. w kościele odprawiane będą o godz.: 6.30, 7.30, 10.00, 17.00 oraz 18.00. Natomiast na starym cmentarzu przy ul. Mszczonowskiej o godz. 15.00 zapraszamy na procesję żałobną, podczas której będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 5. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 6. Przypominamy, że w oparciu o przepisy prawa kanonicznego, ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31 stycznia 1959 roku (Dz. Ust. Nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami, oraz ustawy konkordatowej z dn. 28 lipca 1998 roku (Dz. Ust. Nr 51, poz. 318) i regulaminem cmentarza, istnieje obowiązek uiszczenia opłaty za groby i miejsca cmentarne po upływie 20 lat od terminu poprzedniej wpłaty. Jest to opłata za korzystanie z substancji cmentarza, tj. wywóz śmieci, prace porządkowe, dostęp do bieżącej wody, pielęgnacja i ewentualna wycinka drzew i krzewów, remonty oraz inwestycje na cmentarzu.
 7. W czwartek ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych nie ma comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.30, a na Mszę św. o godz. 17.00. Zmiana godziny spowiedzi i Mszy św. dla dzieci jest związana z modlitwą za zmarłych i procesją żałobną na cmentarzu o godz.15.00.
 9. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 10. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, dzisiaj po każdej Mszy św. rozprowadzane są przez Akcję Katolicką Świece Niepodległości. Jest to miniatura Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej. To wyjątkowa pamiątka 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia świecy w naszym domu 11 listopada o symbolicznej godzinie 19.18 i zjednoczenia się we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy. Dobrowolne ofiary z zakupu świecy są przeznaczone na kontynuację prac powstającego Sanktuarium Opatrzności Bożej.
 12. W przyszłym roku z naszej parafii jest organizowana w dniach 29 lipca – 8 sierpnia pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka trwa 11 dni, przelot jest samolotem do Tel Avivu, a następnie autokarem zwiedzanie Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Jerozolimy, Betlejem, Kany Galilejskiej, Nazaretu, Hajfy, Petry, Góry Nebo, Masady, a także odpoczynek nad morzem Martwym. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 13. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na Koncert Niepodległościowy. W niedzielę 4 listopada o godz. 18.00 posłuchamy utworów i pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestra OSP w Grójcu oraz scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 14. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. Za złożone owoce w minionym tygodniu dziękujemy mieszkańcom Odrzywołka i Mieczysławówki.
 15. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o pomocy dla zmarłych, czyli promocji nie z tej ziemi. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł o Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych,
  - w piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Zdzisław Matracki,
  - śp. Henryk Szcześ,
  - śp. Teresa Kłysz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….