DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Niedziela Misyjna w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny, któremu towarzyszą słowa „Pełni Ducha i posłani”.
 2. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone jest badanie niedzielnych praktyk religijnych. Polega ono na liczeniu wiernych obecnych na Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Takie liczenie zostanie przeprowadzone w dzisiejszą niedzielę. Prosimy o wyrozumiałość.
 3. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, zapraszamy na uroczysta Mszę św. o godz. 18.00.
 4. Rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 5. Spotkanie wspólnoty małżeństw w czwartek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie członków Kół Żywego Różańca.
 7. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 8. W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski, podczas zbiórki do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, zebraliśmy 4248,90 zł. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.
 9. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. W imieniu kleryków dziękujemy mieszkańcom Grudzkowoli oraz indywidualnym darczyńcom za owoce złożone w minionym tygodniu.
 10. Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, w przyszłą niedzielę zostaną rozprowadzane przez Akcję Katolicką Świece Niepodległości. Jest to miniatura Świecy Niepodległości znajdującej się w Świątyni Opatrzności Bożej. To wyjątkowa pamiątka 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zachęcamy do zapalenia świecy w naszym domu 11 listopada o symbolicznej godzinie 19.18 i zjednoczenia się we wspólnej modlitwie za wolną Ojczyznę, słowami Aktu Dziękczynienia Polski dołączonego do świecy.
 11. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na Koncert Niepodległościowy. W niedzielę 4 listopada o godz. 18.00 posłuchamy utworów i pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestra OSP w Grójcu oraz scholi „Fletnia Pana” z parafii Miłosierdzia Bożego.
 12. W zakrystii lub kancelarii parafialnej można zgłaszać wypominki roczne lub jednorazowe. W wypominkach rocznych w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 modlimy się czytając podane imiona zmarłych, natomiast o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w tych intencjach. W wypominkach jednorazowych w od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych polecanych w modlitwie.
 13. Przypominamy, że w oparciu o przepisy prawa kanonicznego, ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych z dn. 31 stycznia 1959 roku (Dz. Ust. Nr 47, poz. 298 z późniejszymi zmianami, oraz ustawy konkordatowej z dn. 28 lipca 1998 roku (Dz. Ust. Nr 51, poz. 318) i regulaminem cmentarza, istnieje obowiązek uiszczenia opłaty za groby i miejsca cmentarne po upływie 20 lat od terminu poprzedniej wpłaty. Jest to opłata za korzystanie z substancji cmentarza, tj. wywóz śmieci, prace porządkowe, dostęp do bieżącej wody, pielęgnacja i ewentualna wycinka drzew i krzewów, remonty oraz inwestycje na cmentarzu.
 14. W przyszłym roku z naszej parafii jest organizowana w dniach 29 lipca – 8 sierpnia pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Pielgrzymka trwa 11 dni, przelot jest samolotem do Tel Avivu, a następnie autokarem zwiedzanie Ziemi Świętej i Jordanii. W programie m.in. zwiedzanie z przewodnikiem Jerozolimy, Betlejem, Kany Galilejskiej, Nazaretu, Hajfy, Petry, Góry Nebo, Masady, a także odpoczynek nad morzem Martwym. Osoby zainteresowane uzyskaniem dokładniejszych informacji prosimy o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 15. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Zbezczeszczenie”, o godnym przyjmowaniu Komunii św. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o rozpoczynającym się Tygodniu Misyjnym w Kościele.
 17. Dzisiejsza niedziela jest dniem wyborów samorządowych, prośmy o dary Ducha Świętego dla nas wszystkich głosujących, by nasze wybory były mądre i odpowiedzialne. Za naszym pośrednictwem PKW przekazuje informację dla wyborców, że uległa zmianie siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 3 w Grójcu: z siedziby Powiatowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Grójcu ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 4 na Grójecki Ośrodek Kultury w Grójcu ul. Józefa Piłsudskiego 3.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Stanisław Surmecki,
  - śp. Sebastian Brzyski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….