DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy św. przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za składane ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. We wtorek przypada 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyłę na papieża. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II.
 3. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebanii.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczorne zapraszamy na katechezy dla dorosłych. Temat katechezy: „Dlaczego nie wszystko jedno w jakiego Boga wierzę?”.
 5. W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 6. Jak każdego roku, organizujemy zbiórkę owoców dla Seminarium Duchownego w Warszawie. Dary można składać do pomieszczeń obok Parafialnego Domu Pomocy Społecznej ul. Worowskiej 1. W imieniu kleryków dziękujemy za życzliwość i wsparcie.
 7. Rusza kolejna edycja „Adoptuj dziadka”. To propozycja skierowana do młodzieży, która w ramach wolontariatu, chce odwiedzać starsze, samotne osoby przebywające w Parafialnym Domu Pomocy Społecznej. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w środę 17 października o godz. 16.00 w sali na plebanii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła Komara.
 8. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 10. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Obydwa tygodniki poświęcają wiele miejsca przypadającej we wtorek 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.
 11. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Teresy z Avila,
  - we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  - w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego,
  - w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty,
  - w piątek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki,
  - w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego.
 12. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Jerzy Kordas.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….