DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek wyjątkowo nie będzie „katechezy dla dorosłych”. Zapraszamy na katechezę w przyszły czwartek 18 października po nabożeństwie różańcowym. Za zmianę terminu przepraszamy.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 5. W sobotę 13 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 6. Trwa październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30. Dzieci wraz z rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 7. Rusza kolejna edycja „Adoptuj dziadka”. To propozycja skierowana do młodzieży, która w ramach wolontariatu, chce odwiedzać starsze, samotne osoby przebywające w Parafialnym Domu Pomocy Społecznej. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w środę 17 października o godz. 16.00 w sali na plebanii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła Komara.
 8. Można już zamawiać intencje Mszy św. na rok 2019. Modlitwa z racji rocznicy ślubu, urodzin czy też w różnych naszych potrzebach, a także w intencji zmarłych jest najwspanialszym darem duchowym dla tych, których polecamy Bogu w Eucharystii. Jest także możliwość zarezerwowania terminu zawarcia związku małżeńskiego w przyszłym roku. Przyjmowanie intencji mszalnych oraz rezerwacje terminów ślubów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę 14 października przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. W całej Polsce w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 10. Za naszym pośrednictwem Dyrekcja Szkół Specjalnych w Grójcu im. Ks. J. Twardowskiego informuje i zaprasza w piątek 12 października „Pierwszą Pieszą Pielgrzymkę Środowisk Niepełnosprawnych” do Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 11. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, zakrystii, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”, o najważniejszym śledztwie dziennikarskim w dziejach. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o DNA współczesnej młodzieży oraz o zbliżającym się kolejnym Dniu Papieskim.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Adela Byliniak,
  - śp. Janina Grzywacz,
  - śp. Teresa Łach,
  - śp. Władysław Cecelski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….