DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Od jutro rozpoczyna się październik – miesiąc, w którym czcimy Matkę Bożą rozważając tajemnice różańcowe z życia Chrystusa. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele w godz. 18.30. Dzieci wraz rodzicami zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej w sali na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 6. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii.
 7. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 8. Spotkanie Bielanek w sobotę o godz. 11.00 w sali na plebani.
 9. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 10. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na inwestycje i remonty w parafii.
 11. W przyszłą niedzielę 7 października zapraszamy wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Lourdes, Montserrat i Barcelony na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 16.00. Po Mszy św. druga część spotkania w domu katechetycznym.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, zakrystii, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 13. Niedzielę 7 października w godzinach 9.00 – 15.30 odbędzie się bieg ulicami Grójca. Organizatorzy za naszym pośrednictwem, informują
  o utrudnieniach w ruchu uliczny i przepraszają za utrudnienia. W godzinach 9.00 - 15.30 będzie zamknięta ul. Niepodległości na odcinku od ul. Jana Pawła II, a w godzinach 11.30 - 15.30 będą zamknięta trasa prowadząca ulicami: Zbyszewską, Piłsudskiego, Niepodległości i Słowackiego.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Nie wstydzę się koloratki”, o tym jak księża rozumieją swoje kapłaństwo. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o przyszłości Kościoła, czyli rozpoczynającym się w Rzymie synodzie biskupów zatytułowanym „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
  - we wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów,
  - w czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  - w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.