DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin, podczas której jest sprawowany uroczysty obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jednocząc się duchowo z Jasną Górą, we wszystkich parafiach w Polsce modlimy się dziś szczególnie za małżeństwa i rodziny oraz odnawiane są przyrzeczenia małżeńskie. Po ogłoszeniach zapraszamy wszystkie pary małżeńskie – niezależnie od stażu małżeńskiego – do odnowienia swoich małżeńskich zobowiązań. Każda para małżeńska zostanie obdarowana pamiątką nawiązującą do tej uroczystości.
 2. Również dzisiaj rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 18:00 w domu katechetycznym.
 3. We wtorek w kościele o godz. 19.00 będzie pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii.
 4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. W czwartek obchodzimy 406. rocznicę śmierci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której będziemy się modlić o dar jego beatyfikacji.
 6. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać pamiątkowy obrazek z modlitwą do prywatnego odmawiania o dar beatyfikacji ks. Piotra Skargi.
 7. W piątek o godz. 18.00 będzie Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 8. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca w piątek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 9. Papież Franciszek powiedział na sierpniowym spotkaniu rodzin w Irlandii: Ojcowie i matki, dziadkowie i babcie, dzieci i wnuki: wszyscy są powołani do znalezienia rodzinie spełnienia miłości. Znalezienie miłości wymaga jednak poszukiwań, bowiem miłość nie dojrzewa bez ludzkiego wysiłku. Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie proponuje dwa rodzaje zajęć, które są odpowiedzią na wezwanie papieża. Jednoroczne Studium Animacji Małżeńskiej, opartej głownie na warsztatach, przeznaczone jest dla par małżeńskich, które pragną pogłębiać tajemnice relacji rodzinnej. Druga propozycja to Dwuletnie Studium Małżeństwa i Rodziny, które przygotowuje do pomocy w kursach przedmałżeńskich i w poradniach rodzinnych. Papieski Wydział Teologiczny zaprasza ponadto na studia magisterskie i podyplomowe dla katechetów, studia teologiczne, e-lerningowe, na Akademię Dziennikarstwa oraz dwuletni kurs Teologii dla zabieganych. Dokładne programy i terminy znajdziemy na stronie uczelni: www.pwtw.pl w odpowiednich zakładkach.
 10. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec informuje za naszym pośrednictwem o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Grójec. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablotach przed kościołem.
 11. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, zakrystii, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Test na księdza”, o tym jak rozpoznać kto nadaje się do kapłaństwa? Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o najpełniejszej biografii ks. Jerzego Popiełuszko.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
  - w piątek wspomnienie św. Wacława,
  - w sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Jan Biniszewski,
  - śp. Andrzej Sekuła,
  - śp. Feliks Świderski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….