DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Swoje praktyki duszpasterskie w naszej parafii kończy w tym tygodniu kleryk Maciej Szkopiński z Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie. Dziękujemy ks. Maciejowi za zaangażowanie i pomoc w pracy parafialnej. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
 2. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III Gimnazjum i VIII klas Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców jest dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
 3. Jutro 17 września przypada 79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, tzw. IV rozbioru Polski, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 z asystą Wojska Polskiego, udziałem władz samorządowych i kombatantów. Po Mszy św. przed pomnikiem Sybiraków na placu kościelnym będzie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców.
 4. Spotkanie redakcji parafialnej gazetki Nicolaus jutro w poniedziałek o godz. 19.00 w sali na plebani. Zapraszamy chętnych do współpracy przy redagowaniu naszego parafialnego miesięcznika.
 5. Wspólnota małżeństw zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 19.30 w sali na plebani. Zachęcamy małżeństwa do udziału w spotkaniach wspólnoty małżeństw naszej parafii.
 6. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 25 września o godz. 19.00 w kościele.
 7. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, a młodzież na Mszę św. o godz. 17.00.
 8. Zapraszamy narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa na nauki przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie będzie za tydzień w niedzielę 23 września o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym kościele Stowarzyszenie Misji Afrykańskich. Misjonarz o. Tomasz Zieliński z Tanzanii będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia dzieła misyjnego Kościoła poprzez zakup oryginalnych rękodzieł afrykańskich.
 10. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec informuje za naszym pośrednictwem o bezpłatnych szczepieniach przeciwko grypie dla osób powyżej 60 roku życia zameldowanych na terenie Gminy i Miasta Grójec. Szczegółowe informacje na plakatach i w gablotach przed kościołem.
 11. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty: schodów przed kościołem, choru, ołtarza głównego, renowacji figury Chrystusa ukrzyżowanego oraz chrzcielnicy.
 12. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Na kolana”, o mocy i znaczeniu wypowiadania imienia Jezus. Natomiast w „Niedzieli” m.in. o świętym, który się nie starzeje oraz o wierze młodego pokolenia.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
  - we wtorek święto św. Stanisława Kostki,
  - w piątek święto św. Mateusza.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Grażyna Hernik,
  - śp. Barbara Szwagrzyk,
  - śp. Bogdan Szymański.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…….