DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z klas III Gimnazjum i VIII klas Szkoły Podstawowej. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i ich rodziców będzie w przyszłą niedzielę, 16 września po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele.
 2. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej do wspólnoty ministrantów, by służyć Panu Bogu przy ołtarzy w naszej parafii. Pierwsze spotkanie po wakacjach dla ministrantów i kandydatów będzie w sobotę 15 września o godz. 9.30 w kościele. Zapisy i informacje u ks. Pawła Komara.
 3. Do 16 września w zakrystii lub w kancelarii przyjmujemy zapisy dzieci z klas III, które w tym roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii.
 4. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, którzy zapisali swoje dzieci do I Komunii św. w naszej parafii, będzie we wtorek 25 września o godz. 19.00 w kościele.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola dziecięca. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, starszych i młodszych, grających i śpiewających. Próby są w każdy piątek o godz. 18.00 w sali na plebani.
 6. Dzieci, wraz z rodzicami, zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00, a młodzież na Mszę św. o godz. 17.00.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 8. W czwartek 13 września po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją.
 9. Również w czwartek po Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy na pierwsze po wakacjach katechezy dla dorosłych. Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom naszych parafian rozpoczynamy nowy cykl formacyjny systematycznych katechez dla dorosłych. Proponujemy wykłady o tematyce religijnej i społecznej opartej na Katechizmie Kościoła Katolickiego.
 10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodziny Radia Maryja.
 11. Spotkanie redakcji parafialnej gazetki Nicolaus w poniedziałek 17 września o godz. 19.00 w sali na plebani. Zapraszamy chętnych do współpracy przy redagowaniu naszego parafialnego miesięcznika.
 12. W poniedziałek 17 września przypada 79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę, tzw. IV rozbioru Polski, kiedy Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 z asystą Wojska Polskiego, udziałem kombatantów i władz samorządowych. Po Mszy św. przed pomnikiem Sybiraków na placu kościelnym będzie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców.
 13. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Kościół od nowa”, o kryzysach, wstrząsach i nowym odrodzeniu wspólnoty kościoła. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o niemieckiej operacji na pamięci o II Wojnie Światowej.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  - w piątek święto Podwyższenia Krzyża Pańskiego,
  - w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.