DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę rozpoczynającą nowy rok szkolny.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 5. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30. Zachęcamy dzieci do praktykowania spowiedzi i komunii św. w pierwsze piątki miesiąca i prosimy rodziców o czuwanie nad ich praktykami religijnymi.
 7. W pierwsze piątki miesiąca odwiedzamy chorych zamieszkałych na terenie naszej parafii. Zgłoszenia nowych chorych przyjmujemy
  w zakrystii lub kancelarii.
 8. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 11.00 będzie poświęcenie plecaków, tornistrów i przyborów szkolnych.
 9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Wyższego Metropolitalnego Seminarium w Warszawie.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola dziecięca. Zapraszamy dziewczynki i chłopców, starszych i młodszych, grających i śpiewających. Próby są w każdy piątek o godz. 18.00 w domu katechetycznym.
 11. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej, wyjeżdżamy w sobotę 8 września o godz. 7.00.
 12. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, za naszym pośrednictwem zaprasza na odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej członkom rodziny Kwapiszów, zamordowanym przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej. Uroczystości odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 13.00 na ul. Mogielnickiej przy parkingu na zieleńcu.
 13. Związek Harcerstwa Polskiego w Grójcu obchodzi 100 – lecie istnienia. Za naszym pośrednictwem harcerze zapraszają na Jubileuszowy Zlot Hufca, który odbędzie się w dniach 7-9 września. W niedzielę 9 września zostanie odprawiona polowa Msza św. dla harcerzy na Rynku w Grójcu. Szczegółowy program zlotu znajdziemy w gablocie przed kościołem.
 14. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 15. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do lektury gazetki parafialnej „Nicolaus”. Najnowszy numer można otrzymać przy wyjściu z kościoła.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o rodzinie w pogubionym świecie. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o drodze na ołtarze sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego,
  - w sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 18. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Marianna Skarzyńska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….