DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Serdecznie witamy księdza Pawła Komara, który decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Życzymy ks. Pawłowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posłudze kapłańskiej.
 2. Również serdecznie witamy kleryka Macieja Szkopińskiego z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, który przez miesiąc wrzesień będzie odbywał praktyki duszpasterskie w naszej parafii.
 3. Jutro o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 5. Również w sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 7. Ofiary składane na tace w I niedzielę miesiąca przeznaczone są trwające remonty w kościele i przed kościołem.
 8. Za tydzień w niedzielę 2 września, tradycyjnie w Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie odbędą się Dożynki Powiatu Grójeckiego. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Św. dziękczynnej o godz. 14.00, której będzie przewodniczył Metropolita Warszawski Jego Eminencja kardynał Kazimierz Nycz.
 9. Za naszym pośrednictwem Klub Honorowych Dawców Krwi „Puls” w Grójcu informuje o zbiórce krwi w ramach XI edycji ogólnopolskiej kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. Krew będzie można oddać w sobotę 1 września w godz. 10-14 w ambulansie ustawionym na parkingu obok marketu Bricomarche przy ul. Medalowej w Grójcu.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla, Łańcuta, Jarosławia, Krasiczyna i Kolbuszowej. Wyjazd jest 8 września w sobotę powrót 10 września w poniedziałek. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii. Koszt pielgrzymki 360 zł.
 11. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W tym tygodniu rozpoczniemy kapitalny remont głównych schodów przed figurą Matki Bożej. Nowe schody zostaną wyłożone płytami z granitu strzegomskiego. Koszt inwestycji wyniesie ok. 200 000 tysięcy złotych. Na początku września rozpocznie się kapitalny remont chóru w Kościele. Zostaną zrobione nowe dębowe schody, wymienione zniszczone deski podłogi chóru (ok. 80%) oraz 20% desek w balustradzie. Zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie –restauratorskie przy szafie organowej. Przybliżony koszt tej inwestycji to ok. 100 000 tysięcy złotych. W czasie remontu chóru, pan organista będzie grał na przenośnych organach przy bocznym ołtarzu. Również we września rozpocznie się gruntowny remont zakrystii ministranckiej, a także zostanie zainstalowany monitoring terenu wokół kościoła. Koszt tych prac to ponad 70 000 tysięcy złotych. Prosimy parafian o modlitwę w intencji rozpoczętej inwestycji oraz o wyrozumiałość związaną przejściowymi trudnościami zarówno z dojściem do kościoła jak i uczestnictwem w liturgii.
 13. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 14. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł poświęcony rodzinie według papieża Franciszka. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o Apostolacie Maryi Królowej Trzeciego Tysiąclecia. Polska jest 54. krajem na świecie, do którego z Brazylii przywieziono ikony w kształcie kapliczek z Matką Bożą Fatimską.
 15. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek wspomnienie św. Moniki,
  - we wtorek wspomnienie św. Augustyna,
  - w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 16. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Izabela Sankowska.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …