DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza z funkcji wikariusza naszej parafii został odwołany ks. Kamil Falkowski i mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Dziękujemy ks. Kamilowi za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty. Życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej.
 2. W środę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z naszej parafii odbyła się pielgrzymka piesza do Lewiczyna. Około 450 pątników pielgrzymowało do Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych. Dziękujemy wszystkim za wspólny trud pielgrzymowania. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do osób, które pomagały w organizacji i przebiegu pielgrzymki.
 3. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Janie Matejce, malarzu polskiej wyobraźni. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o projekcie Dekalog. Idea projektu Dekalog przypomina o najważniejszych przykazaniach, które Bóg dał przez Mojżesza wszystkim ludziom, a o których coraz mniej Europejczyków pamięta.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek wspomnienie św. Bernarda,
  - we wtorek wspomnienie św. Piusa,
  - w środę wspomnienie NMP Królowej,
  - w piątek święto św. Bartłomieja.
 7. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Janusz Brzozowski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….