DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Jutro o godz. 18.30 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 3. W środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
 4. 15 sierpnia obchodzimy święto Wojska Polskiego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Tego dnia oddajemy hołd poległym w obronie Ojczyzny i modlimy się za polskich żołnierzy oraz o bezpieczeństwo i pokój w naszej Ojczyźnie.
 5. Tradycyjnie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Już dziś zapraszamy na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 6. Za naszym pośrednictwem Dowódca Garnizonu Grójec, Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zapraszają 15 sierpnia na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Msza św. z asystą Wojska Polskiego zostanie odprawiona o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Grójcu.
 7. Nasza Parafia organizuje akcję charytatywną zatytułowaną „Pomóż dzieciom iść do szkoły”. Jest to dzieło miłosierdzia, które polega na zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin mieszkających na terenie parafii. Dar serca w postaci różnych przyborów szkolnych można składać do kosza znajdującego się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17.00 podziękujemy ks. Kamilowi za cztery lata pracy w naszej parafii. Jak już informowaliśmy decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza, ks. Kamil Falkowski został odwołany z funkcji wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.
 9. Rozpoczął się drugi etap prac konserwatorskich i restauratorskich ołtarza głównego. Prace potrwają do końca listopada. Na czas remontu tabernakulum z Najświętszym Sakramentem zostało przeniesione do ołtarza bocznego św. Anny. Prosimy parafian o modlitwę w intencji trwających remontów oraz o wyrozumiałość związaną przejściowymi trudnościami.
 10. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na trwające remonty ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o „Przystanku Jezus”, czyli o ewangelizacji na Woodstocku. Natomiast „Niedziela” przybliża nam temat 98. Rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  - w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP,
  - w piątek wspomnienie św. Jacka,
 13. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Wanda Adamczyk.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....