OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. Tradycyjnie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, z naszej parafii wyruszy Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Pani Ziemi Grójeckiej, Pocieszycielki Strapionych w Lewiczynie. Już dziś zapraszamy na wspólny pielgrzymkowy szlak, wyruszamy o godz. 9.00.
 4. Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Pacławskiej. W programie zwiedzanie kościołów i zabytków m.in. Przemyśla, Łańcuta, Jarosławia, Krasiczyna, Kolbuszowej. Wyjazd jest 8 września w sobotę powrót 10 września w poniedziałek. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii. Koszt pielgrzymki 360 zł.
 5. Sierpień jest czasem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Polecamy wszystkich pielgrzymów opiece Matki Bożej, szczególnie pamiętając w modlitwie o pątnikach z naszej parafii.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Wiara z ukrycia”, o tragicznej historii katolików japońskich prześladowanych za wiarę przez ponad 250 lat. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o historycznych próbach i koncepcjach jednoczenia Europy.
 8. W sklepiku parafialnym można kupić biografię Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, franciszkanina, który żył i pracował w Kalwarii Pacławskiej. Jego sławę świętości propagował już przed II Wojną Światową św. Maksymilian Kolbe.
 9. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego,
  - w środę wspomnienie św. Dominika,
  - w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein,
  - w piątek święto św. Wawrzyńca,
  - w sobotę wspomnienie św. Klary.