SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W środę 1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 na Pl. Wolności zostanie odprawiona Msza św. polowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji uczestników Powstania Warszawskiego.
 2. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 4. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 5. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na trwające remonty i inwestycje w kościele.
 6. Pragniemy poinformować parafian, że późnogotycka figura Chrystusa ukrzyżowanego, wisząca na drewnianym krzyżu w prezbiterium naszego kościoła, została oddana do Pracowni Badań i Konserwacji Zabytków w Warszawie. Prace konserwatorskie i restauratorskie pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków potrwają do końca roku. Koszt renowacji jednego z najstarszych zabytków w naszym kościele wyniesie 64200 zł.
 7. W ubiegłą niedzielę podczas święcenia pojazdów zebraliśmy na środki transportu dla Polskich misjonarzy 2947,65. Zebrane ofiary zostaną przekazane dla polskich misjonarzy pracujących w ponad 90 krajach świata. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
 8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 9. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 10. W czasie naszych urlopów i wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele. Z przykrością obserwujemy, że w ostatnim czasie wiele osób przychodzi do kościoła w nieodpowiednim stroju.
 11. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Dla wspólnego dobra”, o 25. rocznicy podpisania konkordatu między Polską a Stolicą Apostolską. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o 63 dniach chwały Powstania Warszawskiego.
 12. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
  - w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  - w sobotę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.
 13. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Danuta Sadkowska,
  - śp. Kazimiera Czerwińska,
  - śp. Ryszard Wielgosz.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....