SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem będzie błogosławieństwo kierowców i samochodów. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy się modlić o opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami i poruszających się po drogach. Każdy kierowca otrzyma praktyczną pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Odpowiadając na apel Komisji Episkopatu Polski ds. Misji możemy się włączyć w pomoc zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy. Dzięki „Akcji św. Krzysztofa” w ubiegłym roku zakupiono: 48 samochodów, 2 busy, 1 ambulans, 1 traktor, 1 motolotnie, 8 motocykli, 470 rowery, 2 łodzie i 4 silniki do łodzi i 30 wózków inwalidzkich. Zrealizowano 96 próśb polskich misjonarzy z 26 krajów. Ofiary składane przy poświeceniu pojazdów są przeznaczone na tegoroczną akcje św. Krzysztofa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i serdecznie dziękujemy za wsparcie misjonarzy.
 2. W piątek o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Bijaka, proboszcza i budowniczego kościoła p.w. „Posłania Uczniów Pańskich” w Warszawie. Ks. Paweł będzie głosił Słowo Boże oraz zbierał dobrowolne ofiary na budowę kościoła.
 6. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Chrystianofobia po Polsku”, o dyskryminacji chrześcijan. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o centrum nędzy w środku Europy, czyli o największym romskim getcie w Europie.
 7. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek święto św. Brygidy,
  - we wtorek wspomnienie św.  Kingi,
  - w środę święto św. Jakuba – apostoła,
  - w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.
 8. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Andrzej Kostecki.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....