PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W dniach od 22 do 29 lipca, obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Ta inicjatywa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, łączy w sobie duszpasterską troskę o bezpieczne poruszanie się po drogach oraz pomoc polskim misjonarzom w zakresie środków transportu. Akcja św. Krzysztofa jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych. Podaruj 1 grosz za 1 km na środki transportu dla misjonarzy jako twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. Szczegóły akcji znajdziemy na plakacie przed kościołem.
 2. W przyszłą niedzielę za wstawiennictwem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kierowców, a także samochodów i innych pojazdów mechanicznych.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Zwłaszcza w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej organizowanej przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz w Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej organizowanej przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 4. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 5. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o mocy szkaplerza. Natomiast w „Niedzieli” polecamy artykuł zatytułowany „Mam klucze do watykańskiego raju”. O szefie kluczników watykańskich, który codziennie otwiera i zamyka pomieszczenia z bezcennymi skarbami w Muzeum Watykańskim.
 6. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel,
  - w piątek wspomnienie bł. Czesława.
 7. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Bożena Żak,
  - śp. Barbara Drogosiewicz,
  - śp. Kazimiera Dobrzelak,
  - śp. Marianna Przednik.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....