CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio. Zachęcamy czcicieli św. o. Pio do wspólnej modlitwy.
 2. W piątek o godz. 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym na pielgrzymkę do Lourdes, Montserrat i Barcelony. Pielgrzymkę rozpoczynamy 14 lipca w sobotę od Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy ogólnodostępnej na lotnisku Chopina w Warszawie.
 4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę wyruszających w sierpniu z Warszawy. Polecamy Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną organizowaną przez Duszpasterstwo Akademickie przy kościele św. Anny w Warszawie oraz Warszawską Pielgrzymkę Pieszą organizowaną przez Ojców Paulinów przy kościele Świętego Ducha na Starym Mieście. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 5. Za naszym pośrednictwem Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa informuje, że w związku z zamkniętym Oddziałem Terenowym w Grójcu w dniach od 9 do 20 lipca, zapraszamy do oddawania krwi w ambulansie ustawionym na parkingu (przy parku) ul. Ks. Piotra Skargi 2, w terminach 11, 13, 18 i 20 lipca. Szczegółowe informacje znajdziemy na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o ogłoszonym przez papieża nadzwyczajnym dniu refleksji i modlitwy poświęconym dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Natomiast w „Niedzieli” polecamy wywiad z ks. Bogusławem Kowalskim, o religii i futbolu.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w środę święto św. Benedykta – patrona Europy,
  - w czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu,
  - w piątek wspomnienie św. pustelników Andrzeja i Benedykta.
 9. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Marianna Kuna,
  - śp. Genowefa Swęd,
  - śp. Jerzy Sochaczewski,
  - śp. Kazimierz Prykiel.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....