TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 3. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 5. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 6. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 7. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany: „Wakacje z książkami”, o dobrej lekturze na urlop. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o pierwszym nuncjuszu apostolskim w Polsce Achillesie Rattim, późniejszym papieżu Piusie XI.
 8. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek święto św. Tomasza – apostoła,
  - w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Leduchowskiej – patronki dzieł misyjnych w Polsce.
 9. W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka:
  - śp. Jolanta Pietrzak.
  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....