UROCZYSTOŚĆ NARODZIN ŚW. JANA CHRZCICIELA
(DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA)

 1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku, ale również do odkrywania Pana Boga w pięknie przyrody.
 2. Decyzją ks. Kard. Kazimierza Nycza z funkcji wikariusza naszej parafii został odwołany ks. Kamil Falkowski. Ks. Kamil został mianowany wikariuszem parafii bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie. Pożegnanie księdza Kamila i podziękowanie za pracę w naszej parafii będzie w niedzielę 19 sierpnia.
 3. Jednocześnie ks. Kard. Kazimierz Nycz mianował wikariuszem naszej parafii ks. Pawła Komara, który obejmie swoje obowiązki w niedzielę 26 sierpnia.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. o dar beatyfikacji Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, natomiast w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 6. W piątek w uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, tradycyjnie ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. daniną św. Piotra, czyli wsparciem potrzeb Stolicy Apostolskiej.
 7. W piątek ze względu na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne.
 8. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 9. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na trwające remonty.
 10. Prosimy wszystkich kierowców, aby nie parkowali samochodów na nowo powstających trawnikach. Na tym etapie prac, wjazd na trawnik powoduje m.in. uszkodzenie systemu nawadniającego oraz wyrządza inne szkody. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i troskę o wspólne dobro.
 11. Rodzina Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd jest w niedzielę 8 lipca. Zapisy w kiosku parafialnym. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
 12. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont ołtarza głównego i nawierzchni przed kościołem.
 13. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z Przemysławem Babiarzem zatytułowany „Nie lubię śpiewać w chórze”, o aktorstwie, sporcie i historii. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o powtarzaniu czarnej legendy zarzucającej kard. Augustowi Hlondowi antysemityzm.
 14. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w czwartek wspomnienie św. Ireneusza – biskupa,
  - w piątek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła.