DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zapraszamy dzisiaj na „Festyn Rodzinny u św. Mikołaja”, na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji.
 2. We wtorek 12 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00, J.E. Ks. kard. Kazimierz Nycz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla młodzieży i świadków bierzmowania jest w poniedziałek od godz. 17.30. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, która przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.
 3. Ze względu na uroczystość bierzmowania we wtorek nie będzie czynna kancelaria po południu i nie będzie nabożeństwa do św. o. Pio.
 4. Młodzież, która we wtorek przyjmie sakrament bierzmowania zapraszamy razem ze swoimi rodzicami na wspólne spotkanie przy grillu, w sobotę o godz. 18.00 na placu przed domem katechetycznym.
 5. Spotkanie redakcji parafialnej gazetki Nicolaus w środę o godz. 20.00 w sali na plebani.
 6. W środę o godz. 19.00, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które zakończymy uroczystą procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 7. W sobotę o godz. 13.00 odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji 20-lecia Klubu Honorowych Krwiodawców Krwi „Puls” w Grójcu.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry Franciszkanki Niepokalanki z Warszawy, które będą rozprowadzać książki o Eucharystii oraz kulcie Maryi Niepokalanej.
 9. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w przyszłą niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą numeru dokumenty (Dowód Tożsamości lub Paszport), na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 10. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zebraliśmy 2015 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Rozpoczęły się prace konserwatorsko-restauratorskie ołtarza głównego. Część elementów ołtarza została zdemontowana i oddana do pracowni konserwatorskiej. Prace nad renowacją ołtarza głównego wraz z obrazem „Chrystusa Ukrzyżowanego” potrwają do końca roku.
 12. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o dywanach dla Jezusa, czyli jak przeżywają Boże Ciało w Spycimierzu. Natomiast w „Niedzieli” polecamy krótki przewodnik o Podlasiu.
 13. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - w poniedziałek - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,
  - w środę wspomnienie św. Antoniego,
  - w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala.
 14. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Leokadia Mruk,
  - śp. Grzegorz Majewski,
  - śp. Zenon Wiśniewski.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....