DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna z racji I niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 2. Obchodzimy dzisiaj Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. W całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Jutro o godz. 17.00 będziemy się modlić w wypominkach za zmarłych, a o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa.
 4. Również jutro 4 czerwca przypada 30. rocznica konsekracji biskupiej Metropolity Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego biskupa.
 5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali na plebani.
 6. W czwartek comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. W każdy pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00 modlimy się w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. Codziennie od Bożego Ciała do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje ku czci Najświętszego Sakramentu w ramach dawnej oktawy Bożego Ciała. W czwartek na zakończenie procesji obrzęd błogosławieństwa wianków.
 8. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obwiązuje nas w tym dniu post, można spożywać pokarmy mięsne. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.
 9. Również w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Bartłomiej Warowny odprawi Mszę św. prymicyjną. Ks. Bartłomiej jako kleryk w 2016 roku odbywał w naszej parafii swoje praktyki duszpasterskie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy ministrantom, asyście kościelnej, bielankom. Wyrazy wdzięczności składamy osobom pomagającym przy budowaniu i ubieraniu ołtarzy oraz tym, którzy złożyli na ten cel ofiary. Bóg zapłać za życzliwość i wsparcie.
 11. W przyszłą niedzielę 10 czerwca zapraszamy na „Festyn Rodzinny u św. Mikołaja” na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20. Zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. W dalszym ciągu zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku. Ciasta przyjmujemy na plebani w sobotę lub w niedzielę przed południem.
 12. Spotkanie dla wolontariuszy i wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w pomoc przy festynie we wtorek o godz. 19.30 w domu parafialnym.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli w tzw. majówkach. Msze św. z nabożeństwem majowym przy przydrożnych kapliczkach zostały odprawione: w Grudzkowoli, Kobylinie, Maciejowicach i Załączu.
 14. Za naszym pośrednictwem Krajowy Duszpasterz Ogrodników zaprasza 10 czerwca na XXXIV Ogólnopolską Pielgrzymkę Ogrodników na Jasną Górę. Program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.
 15. Informacja dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Lourdes, Barcelony i Montserrat. Spotkanie informacyjne dla uczestników pielgrzymki będzie w niedzielę 17 czerwca o godz. 18.00 w domu parafialnym. Prosimy o zabranie ze sobą numeru dokumentu (Dowód Tożsamości lub Paszport), na podstawie którego będziecie państwo podróżować.
 16. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać kolejny numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Natomiast w kiosku parafialnym możemy nabyć tygodniki katolickie „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o raporcie NIK o stanie szpitali. Natomiast w „Niedzieli”, polecamy artykuł o kardynale Stefanie Wyszyńskim jednym z ojców naszej wolności.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Bonifacego,
  - w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.