UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 z kościoła Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele św. Mikołaja. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Zdzisław Wojciechowski, Jezuita z Warszawy, spowiednik, rekolekcjonista, opiekun wspólnoty małżeństw „Małżeńskie Drogi”. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na procesję oraz o udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy asystę liturgiczną, ministrantów, bielanki, wszystkie grupy parafialne, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i dodatkowe Msze św., bezpośrednio po zakończonej procesji oraz o godz. 21.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 i po południu 17.00 i 19.00. Zmiana Mszy św. po południu związana jest z uroczystym koncertem, który obędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. W ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na „Wieczór Polski” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva. W programie m.in. utwory Szymanowskiego, Paderewskiego, Chopina, Lutosławskiego i Kilara. Wstęp wolny, a dodatkowe informacje znajdziemy na plakatach w gablotach przed kościołem.
 3. Jutro 28 maja przypada 37. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. O godz. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji ks. Prymasa.
 4. We wtorek o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego, będzie próba dla bielanek oraz wszystkich chętnych dziewczynek do sypania kwiatów podczas procesji w Boże Ciało.
 5. Od piątku przez cały tydzień w ramach dawnej oktawa Bożego Ciała, codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesje eucharystyczną ku czci Najświętszego Sakramentu.
 6. Również od piątku rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zwane „nabożeństwami czerwcowymi”, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedziele o godz. 18.30.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. Dzieci zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00, a na Mszę św. o godz. 16.30.
 8. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo z racji pierwszej soboty miesiąca.
 9. Za tydzień wypada I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę liturgiczną, bielanki i ministrantów.
 10. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na remont nawierzchni przed kościołem.
 11. Informacja dla wyjeżdżających z ks. Mariuszem na pielgrzymkę do Łowicza, Tumu i Łęczycy, wyjazd jest w sobotę o godz. 7.00.
 12. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 czerwca. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.
 13. Za tydzień w niedzielę, 3 czerwca będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. Tradycyjnie w tym dniu będzie przeprowadzona zbiórka do puszek, na budowę Świątyni Opatrzności.
 14. Zapraszamy na „Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 15. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 16. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” m.in. przeczytamy o nowo mianowanych kardynałach przez papieża Franciszka, wśród których jest Polak abp Konrad Krajewski. Natomiast w „Niedzieli”, polecamy artykuł o niezłomnym Podlasiu w 200-lecie istnienia diecezji siedleckiej.
 17. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej,
  - we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  - w piątek wspomnienie św. Justyna.
 18. W ostatnim czasie zmarli nasi parafianie:
  - śp. Halina Waliszewska,
  - śp. Eugeniusz Bomba.
  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....