UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny i zarazem czas Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj wielką radość. Dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Świętej, pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach oraz ich rodzinach.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w postaci kompletu sześciu ornatów.
 4. Dzieci, które dzisiaj przyjęły I Komunię Świętą będą miały Msze św. w ramach białego tygodnia, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sali na plebani.
 6. W środę po nabożeństwie majowym spotkanie wolontariuszy „Adoptuj dziadka” w domu katechetycznym.
 7. Od piątku po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Nowennę do Opatrzności Bożej, przygotowującą nas do XI Święta Dziękczynienia, które obchodzimy w tym roku w niedzielę 3 czerwca.
 8. Spotkanie duszpasterstwa „Magis” w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 9. Również w sobotę 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej w intencji naszych mam.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 Msza św. o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Piotra Skargi.
 11. Rocznica I Komunii św. za tydzień 27 maja na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 12. Spowiedź dzieci przed pierwszą rocznicą Komunii św. w piątek 25 maja o godz. 16.00.
 13. Zapraszamy na tzw. „majówkę”, czyli Mszę św. z nabożeństwem majowym. W czwartek 24 maja o godz. 19.00 w Załączu, w piątek 25 maja o godz. 19.00 w Kobylinie i sobotę 26 maja o godz. 19.00 w Maciejowicach.
 14. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji w kościele św. Mikołaja. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi o. Zdzisław Wojciechowski, Jezuita z Warszawy, znany spowiednik i rekolekcjonista, opiekun wspólnoty małżeństw „Małżeńskie Drogi”.
 15. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i dodatkowe Msze św., bezpośrednio po zakończonej procesji oraz o godz. 21.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 i po południu 17.00 i 19.00. Zmiana Mszy św. po południu związana jest z uroczystym koncertem, który obędzie się w naszym kościele o godz. 18.00. W ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy na „Wieczór Polski” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva. W programie m.in. utwory Szymanowskiego, Paderewskiego, Chopina, Lutosławskiego i Kilara. Wstęp wolny, a dodatkowe informacje znajdziemy na plakatach w gablotach przed kościołem.
 16. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na „Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 17. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem oraz mieszkańcom Odrzywołka, którzy przekazali na remont 730 zł.
 18. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „W brzuchu wieloryba”, o Europie, która miota się dziś między dumą i pogardą wobec własnej tradycji i kultury. Natomiast dzisiejszy numer „Niedzieli”, poświęcony jest trosce o życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, w 50-lecie powstania encykliki „Humanae vite”.
 19. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła,
  - w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.