UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 2. Jutro w Grudzkowoli o godz. 18.00 będzie tzw. „majówka” czyli Msza św. z nabożeństwem majowym. Zachęcamy mieszkańców do wspólnej modlitwy.
 3. W środę, 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Główne uroczystości będą miały miejsce w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 w Warszawie. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. Abp Salvatore Pennacchio rozpocznie się o godz. 18.00.
 4. W piątek o godz. 19.30 w sali na plebani spotkanie wspólnoty małżeństw.
 5. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 16.30.
 6. W przyszłą niedzielę 20 maja, na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30, będzie Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy parafian niezwiązanych z tymi uroczystościami o wybór w tym dniu innych godzin Mszy św. W ten sposób ułatwimy rodzinom i gościom dzieci z klas trzecich właściwe przeżycie tej uroczystości w naszym niewielkim kościele.
 7. Spowiedź dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej w piątek, 18 maja. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 klasy B, C i F o godz. 16.30, natomiast klasy D i E ze Szkoły Podstawowej nr 2 o godz. 19.00.
 8. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres komunii wielkanocnej. Przypominamy tym wszystkich, którzy jeszcze nie przyjęli komunii w czasie wielkanocnym, aby wykorzystali ten ostatni tydzień.
 9. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe połączone z nowenną przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 18.30.
 10. Przypominamy wszystkim wyjeżdżającym 2 czerwca na pielgrzymkę autokarową do Łowicza, Tumu, Łęczycy i Żelazowej Woli o potwierdzeniu swojego udziały w pielgrzymce i wpłaceniu opłaty.
 11. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Lednicę. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem. Spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
 12. Nasza Parafia wraz z Liceum Ogólnokształcącym w Grójcu organizuje dla młodzieży IV edycję konkursu „Chwytliwa Ewangelia”. Zadaniem uczestników jest wykonanie reklamy wiary i wartości chrześcijańskich. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia są przyjmowane do końca maja.
 13. Proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce zaprasza na uroczystość Koronacji Wareckiego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej w niedzielę 20 maja. Szczegółowy program uroczystość znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem.
 14. Za naszym pośrednictwem Klub Honorowych Dawców Krwi „PULS” w Grójcu zaprasza w sobotę 19 maja w godz. 10-14, do oddania krwi w ramach XI edycji kampanii „Zbieram krew dla Polski”. Ambulans będzie ustawiony na parkingu pod marketem Intermarche przy ul. Medalowej.
 15. Już dzisiaj pragniemy zaprosić na „Piknik Rodzinny u św. Mikołaja”. W niedzielę 10 czerwca na placu przed domem katechetycznym w godz. 15-20 zapraszamy wszystkich: rodziny z dziećmi, młodzież, babcie i dziadków, starszych i młodszych, parafian i gości. W programie koncerty muzyczne, gry i zabawy, pokazy umiejętności m.in. Straży Pożarnej, Policji, Wojska, sztuki walki, gimnastyki i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do współpracy wolontariuszy, sponsorów i darczyńców, którzy pragną wesprzeć wspólne rodzinne świętowanie. Zbieramy upominki od parafian na nagrody dla dzieci i liczymy na domowe wypieki ciast, które rozdamy podczas pikniku.
 16. Dziękujemy wszystkim indywidualnym darczyńcom, którzy złożyli ofiary na trwający remont nawierzchni przed kościołem.
 17. Zachęcamy do zakupu tygodników katolickich: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł zatytułowany „Chrystianofobia po Polsku” o 837 aktach profanacji symboli religijnych i miejsc świętych w Polsce dokonanych w ostatnim latach. Natomiast w „Niedzieli” m.in. przeczytamy o przypadającej dzisiaj 37. rocznicy zamachu na Jana Pawła II.
 18. W liturgii bieżącego tygodnia:
  - poniedziałek święto św. Macieja, apostoła,
  - w środę uroczystość św. Andrzeja Boboli – głównego patrona Polski.
 19. W ostatnim czasie zmarł nasz parafianin:
  - śp. Zdzisław Pakulski.
  Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ....